У Держдепі США висловлюють занепокоєння через законопроєкт Конгресу про визнання Росії країною-спонсором тероризму. Про це пише видання Politico. Як зазначає газета, відповідні застереження представники Держдепу висловили Конгресу США.

У липні спікерка Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі попередила Держсекретаря Ентоні Блінкена, що якщо він не визнає РФ країною-спонсором тероризму, то Конгрес це зробить сам, нагадує Politico. Сенат одноголосно прийняв резолюцію, яка не має обов’язкової сили, закликаючи Блінкена визнати РФ державою-спонсором тероризму. Після чого двопартійний квінтет членів Палати представників підготував відповідний законопроєкт в обхід головного дипломата країни.

На сьогоднішній день державні чиновники відкрито нічого не висловлювали за чи проти такого кроку Палати представників. Вони тільки наполягали на тому, що остаточне рішення залишається виключно за Блінкеном. А також зауважили, що поточні санкції США та експортний контроль щодо Росії майже еквівалентні тому, що передбачає законопроєкт, пише видання.

Держдеп США побоюється визнавати Росію спонсором тероризму — Politico

Але кілька людей, знайомих із розмовами, повідомили NatSec Daily, що останніми днями офіційні особи агентства передали офісам Конгресу свої серйозні зауваження.

Чим саме занепокоєні у Держдепі

Зокрема,пише видання, держава побоюється, що включення Росії до списку держав-спонсорів тероризму може поставити під загрозу крихку угоду щодо дозволу зерновим суднам залишати українські порти. "Для досягнення цієї домовленості знадобилися місяці. І хоча судна повільно починають вирушати з Чорного моря, трохи заспокоюючи глобальну продовольчу кризу, немає жодних гарантій, що Росія виконає свої зобов’язання, якщо на неї так безпосередньо націляться Сполучені Штати", — пише видання.

Більше того, країна з чорного списку, де нині перебувають лише Північна Корея, Сирія, Куба та Іран, потрапляє під загальні санкції. Це означає, що США фактично позбавляють американців можливості брати участь у бізнесі в цих країнах. Це включатиме різноманітних суб’єктів приватного сектору, і, приміром, може вплинути на співпрацю щодо ядерних матеріалів.

Водночас дехто на Пагорбі наводить контраргумент: це законодавство не призведе до автоматичного застосування санкцій, які зривають план доставки продовольства. Інші хвилюються, що законопроєкт не винесуть на голосування в Комітеті закордонних справ Палати без прямої підтримки адміністрації.

Представники спікерки не відповіли на запити щодо коментарів про законодавство, пише видання.

Конгрес повернеться на сесію у вересні, нагадує Politico.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 177. Текстовий онлайн

Джерело