Проблему з підтопленням підвального приміщення не можуть вирішити три роки поспіль жителі одного із хмельницьких житлових будинків на вулиці Зарічанській. Про це розповіла старша будинку Галина Федорівна. Говорить, неодноразово із цим питанням зверталася до міської влади, але проблема досі не вирішена.

Житловому будинку на Зарічанській, 30, що в обласному центрі - 34 роки, каже старша будинку Галина Федорівна. Більше трьох років у підвальному приміщенні, де нині об лаштоване й укриття, постійно протікає вода.

«Побудували нас мийку, меблевий магазин, це страшне. До сходів, за сходами, особливо біда в тому, що у підвалі знаходиться електрощитова. Що мали робити в котельні, в ЖКГ - нічого не роблять. Коли йде дощ, там просто водопад. А там же ток, то біда, ніхто того не розуміє. Просто, коли то має вирішуватися і скільки вже можна звертатися, хто то має виконувати – незрозуміло», - скаржиться старша будинку.

У хмельницькій багатоповерхівці затоплює підвал, який визнали укриттям

Мешканка будинку Людмила говорить, проблему з підтопленням відчуває найбільше, бо мешкає на першому поверсі.

«Якщо в нас дощі, люди тішаться дощу, а в нас біда, тому що пів підвала води. Це сирість, це цвіль в квартирі, діти хворіють. Так неможливо жити, так не має бути. Треба якісь приймати міри», - каже пані Людмила.

Жителька багатоповерхівки Галина Воробель розповідає, що під час повітряної тривоги не можуть скористатися укриттям, яке облаштували у підвалі.

«Тривога, а ми куди сховаємось? Це не серйозно. Хай викликають ЖЕК. Я плачу 300 гривень, а що вони роблять? В мене один раз прорив труби був. І що, я викликали приватників, ЖЕК не приїхав. Толку з того ЖЕКу», - скаржиться жінка.

Старша будинку Галина Федорівна говорить, що неодноразово з питанням підтоплення підвалу зверталася до депутата виборчого округу номер 1 Віталія Підгайчука. Той каже: «Було звернення від мешканців будинку на вулиці Зарічанська, 30. Я, як депутат, надіслав його заступнику міського голови, який керує цим питанням, департаменту інфраструктури міста Хмельницького. Чекаємо відповідь з дня на день, сподіваюсь, воно буде, подивимось, як вони відреагують».

Депутат зауважує - під час воєнного стану капітальні роботи в місті не проводяться.

«Я вважаю, що як і мешканці, як і депутат, ми маємо відстоювати цю ситуацію, і якимось чином виходити: чи вичистки робити, чи додаткові прочистки дренажні для того, щоб унеможливлювати підтоплення . Адже в цьому підвальному приміщенні йдуть певні комунікації електричні, які не мають бути у волозі», - каже Віталій Підгайчук.

Зі слів заступника начальника міського управління з питань комунального господарства Віталія Гурського, він неодноразово приїжджав до будинку.

«З цього будинку хтось колись підключився до мережі дощової каналізації, яка йде вздовж вулиці Зарічанської, починаючи від швейної фабрики. Цю дренажну систему підключили до мережі дощової каналізації, яка забирає воду з проїзних частин. Тоді, коли сильний дощ йде, дощова каналізація наповнюється водою і ці труби, які до неї підключені, вони не приймають цю воду, адже діаметр труби 70 сантиметрів. Ця дощова мережа вже заповнена водою і дренажні води від будинку вона не приймає. Треба більший діаметр труби, щоб дощова мережа прийняла цю воду з дренажної системи», - пояснює Віталій Гурський.

Мешканцям будинку, аби вирішити проблему, каже Гурський, можна зробити гідроізоляцію стін.

«Є така обмазочна бітумна гідроізоляція стін. На стіни будівлі наноситься праймер, стіни зачищаються, потім наноситься два-три шари ізоляційного матеріалу. Ця гідроізоляція або під час будівництва будинку не була зроблена, або вже з часом зруйнувалася, і вона не працює. Через стіни вода безперешкодно проникає в підвальне приміщення», - говорить Віталій Гурський.

Наразі ж, каже депутат Віталій Підгайчук, мешканцям будинку варто зачекати на відповідь від Хмельницької міської ради.

Читайте також У Хмельницькому планують встановити ще 10 приладів вимірювання якості повітря Комунальники з Хмельницького відновлюють будинки Чернігова У Хмельницькому рятувальники ліквідували загоряння у приватному будинку Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело