Понад пів сотні педагогів хочуть відселити з корпусу Рівненського державного гуманітарного університету, що на вулиці Саймона Сміта у Рівному, аби розмістити там Луганський медичний університет. Працівники РДГУ цим незадоволені, і мають своє бачення вирішення ситуації. У Луганському виші кажуть: вони діють в рамках законодавства.

Галина Сількова — завідувачка кафедри документальної комунікації та бібліотечної справи у РДГУ. Її з колегами попросили до 15 вересня звільнити корпус на вулиці Саймона Сміта, колишня вул. Льва Толстого. Тут розмістять Луганський медичний університет. Працівників кафедри РДГУ таке рішення непокоїть.

"Нас дивує, чому, ми не можемо співіснувати тут. Можна побудувати розклад так, щоб і наші студенти вчилися і їх", — каже завідувачка кафедри.

Приміщення факультету рівненського вишу звільняють під релокований університет. Колектив занепокоєний

"Ми маємо чотири кафедри, центр інноваційних технологій. Дуже багато коштів вклали в цей корпус. Тому, що міністерство не виділяє гроші нам. І ми самі за власний кошт, за кошти меценатів, благодійників робили тут ремонт: клали плитку, робили мультимедійну аудиторію, повністю меблі оснащували. Завідувачі кафедр навіть самі робили ремонти", — пояснює деканка факультету РДГУ Ірина Юхименко-Назарук.

Те приміщення, що пропонують натомість, не має таких умов, каже завідувачка кафедри РДГУ Любов Заглинська.

"У нас інше завдання напередодні навчального року. Нам треба займатися обліком годин, набором студентів, а нам пропонують займатися будівельними роботами", — додає завідувачка кафедри.

Корпус РДГУ площею майже три тисячі квадратних метрів має 40 кабінетів. Працює тут 60 педагогів.

"Крім цього корпусу, вони взяли наш гуртожиток в оренду. В мене виникає питання: куди мені селити наших дітей? Студентів, яких ми набрали? Керівництво пообіцяло виділити ряд аудиторій, але не може бути факультет — частина на Бандери, частина на Пластовій і ще частина — в гуртожитках", — додає Ірина Юхименко-Назарук.

Окрім цього корпусу, Луганському медичному університету надали площі у діагностичному, фтизіопульмонологічному центрах та обласній лікарні.

"Це внутрішні проблеми гуманітарного університету. У нас є договір про оренду між нашим університетом і Рівненським гуманітарним університетом. Цей договір проведений через Держмайно і через майнові комісії Міністерства охорони здоров'я і Міністерства освіти. Це офіційний договір, ми діємо в рамках законодавства", — запевняє ректор Луганського державного медуніверситету Сергій Смірнов.

Релокували медичний університет в корпус гуманітарного через невигідне утримання площ, пояснює перший заступник начальника військової адміністрації.

"Якщо раніше в РДГУ було понад десять тисяч студентів, сьогодні їх там залишилося 3 500. І чому впав показник – питання до керівництва вишу. Розміщення частини Луганського університету в першу чергу дасть можливість зекономити нашому педінституту кошти на комунальне утримання", — пояснює перший заступник начальника ОВА Сергій Подолін.

Він додає: про звернення до ОВА щодо цього питання у нього інформації немає.

"Запрошую спільно з керівником департаменту Петром Коржевським, готовий до діалогу, треба — запросимо керівників навчальних закладів, і, я думаю, ми знайдемо справедливе рішення", — додає Подолін.

Що відомо Луганський державний медичний університет переїхав на Рівненщину через воєнні дії наприкінці березня. До цього навчальний заклад розташовувався в місті Рубіжне Луганської області. Луганський державний медичний університет заснували у 1956 році у Луганську. До міста Рубіжне він переїхав після початку АТО у 2014 році.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело