Понад 10 тисяч пропозицій щодо зміни топонімів у Полтавській громаді подали за два тижні. Запропонувати нові назви вулиць, які, зокрема, містять орфографічні помилки або русизми, можна було до 17 серпня. Про це Суспільному розповіла секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць міськради Тетяна Татаріна. Варіанти, які погодять під час робочої групи, опублікують для голосування.

У будинку в селі Біологічне Полтавської громади жив 20-річний Артем Негребецький, який загинув на війні з Росією. На його честь частина односельців хоче перейменувати вулицю Южну. Пропозицію онлайн подали до міської ради.

"Артема Негребецького я особисто знала. Він мій був сусід. Як перейменують вулицю, будемо розказувати, що був у нас такий герой, який захищав наші землі. Ми поспілкувалися з батьками, з родичами, вони нам дали добро", – говорить жителька Біологічного Тетяна Шовгеня.

Завершили прийом: скільки подали пропозицій щодо перейменування вулиць у Полтавській громаді

"Були варіанти на вулицю Південна, або наша точка зору. Ми проголосували, щоб цю вулицю назвати на честь нашого героя. І ми маємо таку змогу вшанувати – на його честь назвати вулицю", – каже жителька Біологічного Катерина Штепа.

Назву цієї вулиці змінюватимуть, бо вона містить русизм. У Полтавській громаді під час першого етапу перейменування мають змінити 73 назви вулиць та провулків. Це ті, що містять орфографічні помилки, русизми, а ще, зокрема, названі на честь топонімів у Російській Федерації.

Пропозиції щодо зміни назв подавали від 3 до 17 серпня. Зробити це можна було, заповнивши спеціальну онлайн-анкету, надіслати електронним листом або надати письмово.

За два тижні надійшло понад 10 тисяч пропозицій, каже секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць Полтавської міськради Тетяна Татаріна.

"Частина з них – це підтримані ті варіанти, які пропонувала робоча група. Частина – зовсім інші, нові пропозиції. З них є обґрунтовані, ті, які будуть розглянуті на відкритому засіданні робочої групи вже 23 серпня. І частина тих, які навіть не виноситимуться на розгляд. Це ті пропозиції, які подані не належним чином або необґрунтовані. Окрім того, не будуть розглядатися пропозиції, які суперечать чинному законодавству. Наприклад, тому самому закону "Про державну мову", – пояснює Тетяна Татаріна.

Варіанти, які погодять під час робочої групи, опублікують для голосування

"Мешканці громади і внутрішньо-переміщені особи, які тепер тут проживають будуть приймати рішення, які ж назви пропонувати присвоїти вулицям. І далі буде дуже важливий етап – затвердження нових назв на сесії міської ради", – додає секретарка робочої групи з питань перейменування вулиць Полтавської міськради.

Загалом у Полтавській громаді перейменувати мають близько пів тисячі вулиць та провулків.

Читайте також: У Кременчуцькій громаді розпочали другий етап голосування щодо перейменування вулиць

Джерело