Майстер-класи, спортивні естафети, купання в басейні та дискотеки — для дітей із синдромом Дауна зорганізували літній табір на базі одного із заміських комплексів. Ініціатором проєкту є громадська організація "Вінниця Даун Синдром", розповіла Суспільному представниця Наталя Косницька.

У таборі, розповідає, відпочивають діти разом зі своїми батьками. Такий проєкт ініціювали вперше. Нині тут 16 родин, а це 42 людини.

"На сьогодні ми маємо змогу взяти батьків і дітей, виїхати за межі міста, відпочити і трохи відновитися, знайти спокій", — каже Наталя Косницька.

Майстер-класи, спортивні естафети та дискотеки: у Вінниці для дітей із синдромом Дауна зорганізували табір

Табір — триденний. Фінансово його підтримали Всеукраїнська благодійна організація "Коаліція прав захисту людей з інтелектуальними порушеннями" та організація "Інклюзивна Європа", розповідає Наталя Косницька. Вони ж виділили гроші і на корекційні заняття для дітей.

Про дозвілля батьків організатори теж подбали. Для мам, наприклад, зорганізували майстер-класі з арттерапії. Психологиня Олена Голубєва говорить, що батькам особливих дітей зміна обстановки — вкрай необхідна.

"Якщо в батьків немає ресурсу, сил, то питання: що вони можуть дати дітям? Ти не можеш нічим поділитися, дитина особлива потребує енергії, її треба любити щодня, тому постійна підтримка батьків необхідна", — каже Олена Голубєва.

Серед учасників табору — 15-річний Назар. Каже, так проводить час із друзями вперше, і йому тут все до вподоби. А 18-річній Ангеліні найбільше у таборі подобаються дискотеки з друзями.

Світлана Наставна виховує 12-річну доньку з синдромом Дауна. Каже, разом у таборі відпочивають вперше.

"Це нам дуже сподобалось, ми відпочиваємо і душею, і тілом. Ми малюємо, спілкуємося, дуже чудовий табір", — каже Світлана Наставна.

Читайте також "Їм важливо відчути себе за партою": у Вінниці 90 дітей-переселенців проходять підготовчий курс до школи "Можна пенсіонерам і молоді": у Вінниці проводять безкоштовні заняття з йоги

Джерело