Росіяни викрали у тимчасово окупованому Криму 20-річного кримського татарина Апаза Куртамета. Він проживав у селищі Новоолексіївці на Херсонщині та 23 липня поїхав на захоплений Росією півострів до родичів.

Окупанти викрали в Криму 20-річного кримського татарина, про його місцезнаходження невідомо більше трьох тижнів


Про це повідомив на своєму каналі в Telegram голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у неділю, 14 серпня. З його слів, зв’язку з українцем немає вже 22 дні.

Чубаров зазначив, що 24 липня матері Куртамета зателефонував невідомий і повідомив (мовляв, на прохання Аппаза), що її син затриманий при проходженні контролю документів на КПВВ “Чонгар”.

З’ясувати подальше місцезнаходження хлопця матері не вдалося. Як зазначив Чубаров, інформація, яка на сьогодні відома жінці, має вкрай суперечливий характер.

“На різних неофіційних каналах повідомляється, що Аппаза тримають у Сімферопольському СІЗО, але на офіційні звернення адміністрація СІЗО пояснює, що у них заявлена особа не значиться. Заперечує свою причетність до зникнення Аппаза Куртамета й окупаційне “управління ФСБ РФ по республіці Крим і місту Севастополю”, – зазначив голова Меджлісу.

Він наголосив, що при цьому є всі підстави стверджувати, що хлопця було затримано 23 липня 2022 року на КПВВ “Чонгар” і з 24 липня 2022 року він незаконно утримується ФСБ РФ.

“При цьому злочинне приховування ФСБ-шниками місцезнаходження Апаза Куртамета від його матері та інших родичів протягом 22 днів свідчить про безпрецедентний тиск на хлопця з метою, відомою лише російським спецслужбам”, – додав Чубаров.

Джерело