Мережа закладів професійно-технічної освіти на Миколаївщині включає 24 заклади. 23 з них розпочнуть освітній процес першого вересня. Один заклад — Снігурівський професійний ліцей, розташований на тимчасово окупованій території.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Людмила Комісарова.

Попри воєнний стан на Миколаївщині відбувається вступна кампанія, яка розпочалася першого липня і триватиме до 31 серпня. Міністерство освіти уже повідомило про те, що донабір на вільні місця триватиме до першого листопада для тих, хто не встигне подати документи до першого вересня.

На Миколаївщині 23 профтехучилища планують почати навчання у вересні

"Професійна освіта — це така специфічна ланка, де не може бути тільки дистанційна форма. Якщо дистанційно ми можемо навчити бухгалтера, айтівця, то кухаря чи зварювальника ми дистанційно навчити не зможемо. Тому тут покладається велика відповідальність на керівника закладу", — говорить Людмила Комісарова.

Керівник одного із закладів професійно-технічної освіти Сергій розповів, що цього навчального року планують суттєво підвищити рівень викладання під час дистанційного навчання, використовуючи прикладні програми симулятори, онлайн-тренажери, відеоконтент.

"Навчальний рік розпочинається з першого вересня за дистанційною формою. Внесені зміни до освітніх програм з метою відпрацювання спочатку професійно-теоретичної та загальноосвітньої підготовки. Плануємо в листопаді-грудні перейти на змішану форму, з метою відпрацювання професійно-практичної підготовки, все залежить від ситуації в місті", — розповів керівник закладу.

На Миколаївщині, як і в інших регіонах, є затверджене регіональне замовлення, яке погоджене обласною адміністрацією. Цьогоріч область планувала отримати 5 035 першокурсників у закладах професійно-технічної освіти. Станом на 15 серпня виконано регіональне замовлення на понад 50 відсотків.

За словами Людмили Комісарової, подано 2 377 заяв — це вже потенційні учні закладів професійно-технічної освіти. У 2021 році ця цифра була більш ніж 3000.

"Є такий "лозунг" професійно-технічних закладів освіти: здобуття професійної освіти упродовж життя. Головна мета для нас — це навчити людей, щоб вони вчилися, щоб вони були мобільними, щоб вони були адаптовані до ринку праці", — розповіла Людмила Комісарова.

Міністерство освіти і науки України постійно здійснює роботу щодо оновлення змісту освіти, зокрема, професійної (професійно-технічної), зауважує директорка навчально-методичного центру Наталя Шаповалова.

"Протягом четвертого кварталу 2021 року та семи місяців 2022 року затверджені 32 державних освітніх стандарти з робітничих професій, які мають упроваджуватися в освітній процес з першого вересня 2022 року. Ці стандарти відрізняються від попередніх тим, що передбачають підготовку майбутніх кваліфікованих робітників, орієнтовану на результати навчання, яких має досягти випускник закладу", — розповідає Наталя Шаповалова.

З початку нового 2022-2023 навчального року заклади професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області надаватимуть освітні послуги за новими стандартами з чотирьох професій: "Кухар", "Стропальник", "Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж", "Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення".

Станом на 15 серпня заклади працюють над розробленням освітніх програм та робочих навчальних планів.

Читайте також 50 миколаївських випускників склали мультипредметний тест на максимальні 200 балів Кореспондент Суспільного поспілкувався з миколаївськими випускниками, які набрали максимальний бал з математики. Росіяни не дають вивезти дітей з тимчасово окупованих територій — Кім

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело