ООН підтримає місію Міжнародного агентства з атомної енергетики на Запорізьку атомну електростанцію у разі, якщо Україна та РФ дадуть на це згоду.

Про це заявив речник Генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік, повідомляється на сайті ООН.

Він зазначив, що останніми днями різні російські офіційні посадовці неодноразово звинувачували Секретаріат ООН у скасуванні або блокуванні візиту представників Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізьку атомну електростанцію.

ООН підтримає місію на Запорізьку АЕС у разі згоди Росії та України

"Я хочу уточнити кілька моментів. По-перше, МАГАТЕ є спеціалізованою агенцією, яка діє повністю незалежно, вирішуючи, як виконувати свій конкретний мандат", — зауважив посадовець.

По-друге, додав він, Секретаріат ООН не має повноважень блокувати або скасовувати будь-яку діяльність МАГАТЕ.

"По-третє, у тісному контакті з МАГАТЕ Секретаріат ООН оцінив, що в Україні він має матеріально-технічне забезпечення та потенціал безпеки, щоб мати змогу підтримати будь-яку місію МАГАТЕ на Запорізькій атомній електростанції з Києва, якщо Росія та Україна погодяться", — наголосив Стефан Дюжаррік.

Що відомо 4 березня російські війська захопили Енергодар Запорізької області — місто, в якому розташована АЕС, саму станцію обстріляли. 21 липня стало відомо, що російські окупанти розмістили військову техніку, вибухівку та зброю вже в машинній залі енергоблока АЕС. 3 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Запорізька атомна електростанція повністю вийшла з-під контролю агенції, принципи ядерної безпеки на станції порушені. 11 серпня російські військові чотири рази обстріляли Запорізьку атомну електростанцію. В той же день президент України Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів чинити більший тиск на Росію на тлі ядерного шантажу з її боку. У Нью-Йорку 11 серпня відбулось засідання Ради Безпеки ООН, яке Росія скликала через обстріли ЗАЕС начебто з боку українських військових. Україна стверджувала протилежне — станцію обстрілювали росіяни. Читайте також

Безпека Запорізької АЕС. Чи є загроза нової ядерної катастрофи та як на дії РФ реагує світ

Рада закликала визнати дії армії РФ на ЗАЕС актом ядерного тероризму

Джерело