За словами польського дипломата, питання заборонити видавання візи росіянам у Польщі вдасться вирішити за кілька тижнів.

Докладніше про дипломатичну боротьбу, яку ведуть проти Росії поляки – у сюжеті ТСН.

Росіяни не мають вільно пересуватися країнами ЄС - це тверда позиція Польщі. Там працюють над документом, який дозволить відмовляти громадянам Російської Федерації у візах. Польща активно виступає за продовження санкцій ЄС, зокрема щодо призупинення дії угоди про спрощення візового руху для громадян країни-окупантки.

Польща працює над планом, який дозволить відмовляти росіянам у видаванні віз: що відомо

Німеччина, Франція та Нідерланди – проти припинення видавання візи росіянам

Наразі не всі країни Євросоюзу на це згодні, кажуть в польському уряді. Заступник міністра закордонних справ Польщі Пьотр Вавжик повідомив, що проти виступають великі країни-учасниці - Німеччина, Франція та Нідерланди. Через те, що не вдається переламати опір цих країн і призупинити дію угоди про спрощення візового руху для громадян Російської Федерації, Польща працює над новим розв’язанням.

Зауважимо, Польща є однією з небагатьох країн, яка перестала видавати туристичні візи росіянам після повномасштабного вторгненя. Нині їх отримують лише росіяни, які через роботу перетинають кордон - водії вантажівок, дипломати, студенти та ті, хто мають карту поляка. Від 24 лютого до 9 серпня до Польщі в’їхали понад 61 тисяча громадян Росії - з чинним шенгенським візами, виданими раніше. Це майже стільки ж, як за аналогічний період минулого року, кажуть у прикордонній службі Польщі.

Польща веде переговори з країнами ЄС

Польща вже кілька тижнів веде розмови з країнами ЄС щодо припинення видачі віз росіянам. Фінляндія та Данія вже скоротили видачу віз для подорожей росіян. У питанні повної заборони на видачу шенгенських від громадянам РФ Польщу підтримують країни Балтії - Литва, Латвія, Естонія, а ще Чехія та Словаччина. Чехія, яка головує зараз в Європейському союзі - пообіцяла винести питання заборони в'їзду до Європи для росіян на неформальній зустрічі міністрів закордонних справ наприкінці серпня у Празі.

Ще одна країна Європи не впускатиме росіян до себе

Не стала чекати спільного рішення Естонія - саме через її кордон росіяни зараз масово в"їзджають до європейських країн. Вже наступного тижня країна не впускатиме громадян країни-агресорки з туристичними візами, виданими в Естонії - окрім лише кількох винятків.

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський у своєму традиційному відеозверненні вкотре закликав Захід не видавати візи поплічникам російського терору. До ініціціатива глави держави почали приєднуватися країни ЄС, зокрема, і Польща. Водночас в Європейському союзі є великі країни, які виступають проти того, щоб росіянам припинили видавати візи. Це - Німеччина, Франція та Нідерланди.

В Офісі президента України вже відреагували на заяву Польщі.  "Візовий бан наступає на росію. Омріяний ними СРСР вже близько", - прокоментував польські пропозиції голова Офісу Андрій Ермак.

Читайте також: 

Подоляк пояснив, навіщо потрібні візові обмеження для росіян

У Фінляндії значно скоротять видавання віз росіянам: як це відбуватиметься

Чехія проситиме країни Євросоюзу розглянути заборону шенгенських віз для росіян

"Росія має перебувати в режимі повного карантину": Данілов відреагував на рішення Латвії та Естонії щодо РФ

У Чехії підтримали призупинення видавання громадянам Росії віз до країн ЄС

 

Джерело