Ексклюзивний коментар українського атлета для Суспільне Спорт.

Україна здобула шосту медаль на Мультиспортивному чемпіонаті Європи. Скелелаз Даниїл Болдирєв тріумфував у швидкісному скелелазінні, вигравши друге "золото" для України на Євро-2022.

Читайте також: Скелелаз Даниїл Болдирєв здобув друге "золото" України на Мультиспортивному Євро

Болдирєв на Мультиспортивному Євро захищав звання чинного чемпіона Європи. І зміг це зробити, випередивши у фіналі поляка Мартіна Дзеньські.

Завдяки золотій медалі Болдирєв продовжив особисту медальну серію на рівні чемпіонатів Європи у швидкісному скелелазінні. Починаючи з 2013 року, українець закінчує Євро з нагородою у доробку.

Після фіналу 30-річний скелелаз дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому оцінив свій виступ та розповів про моральний стан перед турніром.

Болдирєв визнав, що не зміг виконати чистий забіг на чемпіонаті Європи. Але наголосив: йому вдалося спрямувати енергію заради перемоги України.

Як готує себе до виступів у скелелазінні

"Я виходжу на кожен забіг - у цьому й прикраса нашого спорту, ти повинен виходити на кожен забіг як на останній і віддавати усього себе. Якщо будеш виходити і тиснути на суперника, віддавати їм енергію, то ти програєш одразу. Я забуваю про свої регалії і виходжу як українець Даниїл Болдирєв, котрий може перемогти і буде до кінця робити усе для перемоги".

Як оцінює виступ на Євро-2022

"У нас все дуже швидко і дуже емоційно. Я зараз стою, ноги підкошуються, це дуже емоційний вид спорту: у тебе одна спроба, ти повинен її зробити дуже швидко. Для мене є такий позитив: я жодного забігу не провів чисто. Якби зробив чисто, було б 5.3-5.4 секунди. Я ще змінюю кінцівку, буду наближатися до 5.0 секунди - хочу щоб знову був український рекорд написаний в історії. Я в це повірив: уже змінив для цього серединку. Тяжко було тільки тому, що прокинувся о п'ятій ранку. Мені не подобався мій стан м'язів, але я зробив правильну розминку. Сказав собі: "Даниїл, якщо будеш думати про м'язи, то не зможеш бігти. Тому треба думати, як я можу принести "золото" Україні". У мене вся енергія пішла туди. Ми це зробили - Україна перемогла".

Про те, як показував футболку під час змагань "Я завжди говорю, дуже пишаюся тим, що українець. Українець - найкраща країна, і буде найкраща. І ми українці маємо великі серця. Україна дала мені дуже багато, незважаючи на труднощі в спорті". Сказав ще на попередньому чемпіонаті світу, що пишаюся тим, що я українець. Зараз для мене дуже важливо, щоб весь світ знав, що я українець. Це не зарозумілість, а порив душі". Про повномасштабну війну РФ в Україні

"Я з Донецька, я не можу туди приїжджати. У нас в Україні проблеми з інфраструктурою, тільки все почало будуватися в Конча-Заспі, крита стінка, щоб тренуватися - і почалася війна. Як Путін відчував, що Україна зараз буде найкраща країна в Європі. Поки у нас не було скеледромів, я тренувався в Німеччині, жив саме в Мюнхені. Я так вважаю, що вони почули мій український дух, любов до всього світу. Відчули, що можна любити і жити в мирі. Нам сьогодні потрібна зброя, але після перемоги треба усю зброю нафіг спалити і жити в цивілізованому світі. Без Росії, звісно. Ми можемо жити в любові та мирі, я це хотів показати своїм бігом та відношенням до суперників, до вас".

Хто такий Даниїл Болдирєв 30-річний скелелаз з Донецька, що представляє Одеську область. Чемпіон Європи-2020 зі швидкісного скелелазіння. Болдирєв - шостиразовий призер Євро у скелелазінні. Крім "золота" у 2020-му та 2022-му, він також здобув "срібло" у 2015, 2017 та 2019 роках, а також "бронзу" у 2013 році. Також Болдирєв - 2-разовий чемпіон світу зі скелелазіння на швидкість. Золоті нагороди він здобував у 2014-му в Хіхоні та 2021-му у Москві.

Джерело