42% освітніх закладів Хмельниччини облаштували укриття на випадок повітряної тривоги і готові вийти на очне навчання в 2022 році. Про це Суспільному розповів начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій. За його словами, серед цих закладів військова адміністрація обстежує і 12 вишів Хмельниччини, серед яких декілька вже виходять на навчання. Як вищі навчальні заклади готуються до початку навчального року, хто вже розпочав навчання і в якій формі – дізнавалося Суспільне.

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія

Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія відсьогодні виходить на навчання онлайн. Перше загальноакадемічне дистанційне заняття адміністрація закладу проводить для першокурсників, які вступили до вишу після 9 класу.

«Це була пара, присвячена боротьбі українського народу і готовності нашого студентства взяти участь у тій великій боротьбі. Їхня боротьба сьогодні – за студентською лавою. Їхня боротьба – не давати своєму розуму лінуватися, тому що Україні потрібні розумні люди», - розповідає про першу лекція для першокурсників проректорка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Валентина Слюзко.

Хмельницькі виші розпочинають навчання. Вчитимуться за змішаною формою

Поки для молодших бакалаврів проводять перші пари, приймальна комісія академії онлайн приймає заяви від бакалаврів до вересня та магістрів – до жовтня. Для очної форми навчання за тиждень буде готове укриття, роботи в якому зараз – на завершальній стадії, розповідає ректорка академії Інна Шоробура.

«Ми робимо там стаціонарні умивальники, стаціонарні туалети, щоб відповідати всім тим вимогам, які сьогодні ставляться для сховищ», - каже ректорка.

Оскільки сховище зможе вмістити до 200 людей, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія буде проводити змішане навчання. Пріоритет виходу на очну форму – перші курси, говорить Інна Шоробура.

Хмельницький інститут соціальних технологій університету «Україна»

Завершує приготування до початку навчального року і Хмельницький інститут соціальних технологій університету «Україна», який планує виходити на навчання з 5 вересня. В цокольному приміщенні, яке раніше використовувалось як конференц-зал, облаштовують сховище на випадок повітряної тривоги. Директор інституту Михайло Чайковський каже – це приміщення може вмістити одночасно до 60 людей.

«Ми таким чином робимо навчання в три зміни, включаючи вихідний, суботу. Це зараз процес – сидять фахівці, дивляться, щоб можна було на випадок повітряної тривоги завести всіх студентів сюди», - розповідає директор.

Заклад також буде практикувати змішану форму навчання, каже Михайло Чайковський.

Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут

Підвальне приміщення, яке в проєкті будівництва в 60-х роках минулого століття закладалось як укриття на випадок бомбардувань чи хімічної атаки, є в Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті, розповідає виконувач обов’язків ректора Юрій Телячий. Одночасно укриття може розмістити до 700 осіб. В самому приміщенні закладена система вентиляції – повітря в підвал можна накачати вручну, якщо зникне світло.

«Сьогодні ми можемо стверджувати про те, що сховище відповідає всім нормам і вимогам», - каже Юрій Телячий.

За його словами, навчання планують розділити на дві зміни, але завдяки укриттю інститут готовий з 1 вересня навчати очно всіх студентів.

Навчання за партами є правом, а не обов'язком, - голова Хмельницької ОВА

42% освітніх закладів Хмельниччини готові вийти на очне навчання, розповідає начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій. Зараз військова адміністрація продовжує інспектування сховищ на дотримання правил облаштування.

«Площа укриття повинна бути з розрахунку на людину від 0,6 до 1 метра квадратного. Там також має бути туалет, вода. Це те, що основне», - каже голова Хмельницької ОВА.

Сергій Гамалій говорить, загалом на навчання готуються вийти 975 освітніх закладів. Проте, каже начальник військової адміністрації, навчання за партами є правом, а не обов’язком – якщо більшість студентів та їх батьки захочуть навчатися дистанційно, заклад має погодитись на це навіть при наявності укриття.

Читайте також На Хмельниччині учні 198 шкіл навчатимуться дистанційно, через відсутність укриттів - ОВА 63% батьків обирають дистанційку. Як навчатимуться школярі Хмельниччини Гроші за бали: у одній з громад Хмельниччини випускники отримали по 10 тисяч гривень за 200 балів Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело