Про це він розповів під час другого дня всеукраїнського форуму лідерів громадської думки.

«Війна поставила величезні виклики перед місцевим самоврядуванням. Однак чи може воно взагалі бути на лінії бойових дій? Очевидно, що місцеве самоврядування просто неможливо здійснювати, тому що там іде війна й там треба евакуйовувати населення. Але вже коли ми говоримо про тил, то там може бути так, що місцеве самоврядування не просто зберігається, але ще й вимушено пришвидшеними темпами розвиватися й давати відповіді на ті питання, які відкладало певний час», - розповів громадський діяч.

За словами Олександра Солонтая, війна дуже оживила громади, тепер немає таких територій, де були б відсутніми гуманітарні штаби, волонтери, активісти, добровольці, які допомагають українським військовим. Громади навіть там, де не ведуться активні бойові дії, сильно активізувалися й вчаться обговорювати й вирішувати проблеми.

Громадський діяч Олександр Солонтай розповів, із яким викликом довелося знову зіткнутися волонтерам й активістам

«Це той виклик, який ми вже один раз проходили. 2014-15 рік, вибух в Україні волонтерства. Волонтери, які ніколи не займалися ніякою громадською діяльністю, долучилися до процесів й почали допомагати і по війні, і по перебудові після Майдану. Їм горить, вони бажають себе кудись діти. А потім проходить час, і ти лише частинку цих людей бачиш в оновленні всіх суспільних систем. А величезна кількість з них розчаровані й демотивовані», - зазначив Олександр Солонтай.

Громадський діяч повідомив, що навіть ті люди, які займалися серйозними питаннями у 2014-15 роках, залишили свою активістську діяльність саме через емоційний перепад. Внаслідок цього страждає природній розвиток самоврядування.

Джерело