Причиною Кабмін називає значний дефіцит коштів для фінансування дорожнього господарства.

Кабмін хоче повернути акциз на пальне: що буде з цінами на бензин

Кабінет Міністрів пропонує скасувати пільгове оподаткування пального, проте зростання цін на бензин та дизель не очікується.

Про це пише Forbes Україна.

В уряді очікують, що ухвалення цього законопроєкту збільшить надходження до держбюджету акцизного податку щонайменше на 2 млрд грн щомісячно, з огляду на нинішні темпи імпорту.

Повернення ПДВ до 20% із нинішніх 7% законопроєкт не передбачає.

Ставка акцизу в €100 за тисячу літрів досить незначна, тому ціни на АЗС не зміняться, вважає директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн.

“Ціни на бензин і дизельне пальне не відреагують ‒ 100%. Можливо, трохи подорожчає автомобільний газ, але це теж дуже малоймовірно”, ‒ сказав експерт у коментарі РБК-Україна.

Нагадаємо, як писав УНІАН, у березні 2022 року Кабінет міністрів затвердив зміни до Порядку зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального.

“Постанова встановлює частки для автоматичного розподілу між місцевими бюджетами частини (13,44%) акцизного податку з пального у першому півріччі 2022 року. Зазначені частки визначено виходячи з обсягів реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за друге півріччя 2021 року з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій згідно з інформацією ДПС”, – йдеться в повідомленні.

В кінці квітня Рада відмовилася від підвищення податків на паливо.

Джерело