З Херсонщини нині виїжджає щодня до 700 людей

У Запоріжжі почав працювати хаб для переселенців із Херсонської області. Цей транзитний центр може вмістити до 400 осіб. Тут люди отримуватимуть тимчасовий прихисток, а також допомогу лікарів та психологів.

46-річний Олександр Глоба вивіз із тимчасово окупованого Херсону найцінніше – дружину та трьох доньок.

У Запоріжжі запрацював хаб для переселенців із Херсонщини  – сюжет (Відео)

"У нас троє дітей, ми не хотіли віддавати до російської школи – це принципово. Наша школа не відкривалася у тих умовах, тому у нас не було варіантів", – наголосив переселенець з Херсона Олександр Глоба.

Чоловік розповідає, що з приходом до Херсона "русского міра" життя у місті стало нестерпним.

"Роботи немає, з грошима дуже важко. Ціни на харчі високі. Вибору, по суті, у людей немає: або виїжджати, або йти і прямо чи опосередковано співпрацювати з ними. У будь-який момент до тебе могут підійти подивитися документи, у телефон заглянути. А якщо не пощастило, то тебе посадять і повезуть у невідомому напрямку", – додав Олександр Глоба.

Родина Олександра – одна з тисяч, вимушених виїхати з рідного міста. У Запоріжжі для переселенців із Херсонщини почав працювати спеціалізований хаб – гуманітарний центр. Де люди можуть зупинитися на кілька днів: відпочити, отримати допомогу з оформленням документів.

"Ви бачите результат цієї роботи: тут люблять, тут опікуються", – зауважила віцепрем'єр-міністерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Хаб розрахований для прийому 400 осіб, але організатори обіцяють кількість місць, де люди можуть відпочити, збільшити до тисячі. Важлива складова – допомога вимушеним переселенцям медиків та психологів. Більшість людей пережили тяжкі випробування під час евакуації і потребують особливої уваги.

"Насправді, коли людина з автоматом перевіряє всі твої речі і передивляється фотографії, допитує тебе, то все одно страшно", – розповідає переселенка з Херсона Катерина.

Наразі до Запоріжжя приїжджають люди з тимчасово окупованих населених пунктів Донецької, Херсонської та Запорізької областей. З Херсонщини нині виїжджає найбільше: щодня до 700 людей.

"За цю добу виїхало 1600 людей. Свій своєму допомагав", – підсумував голова Запорізької ОВА Олександр Старух.

Попри складності та небезпеку, посадовці закликають жителів тимчасово окупованих територій евакуюватися. Це збереже життя і надасть можливість Збройним Силам України бити ворога, не наражаючи цивільних на небезпеку.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело