Рівненський зоопарк став партнером Українського центру реабілітації рукокрилих. Збільшення кількості центрів порятунку кажанів необхідне з огляду на те, що в Україні усі їхні види внесені до Червоної книги, розповіла співзасновниця центру Олена Прилуцька.

Кажани не заплутуються у людське волосся, не летять на біле і не є вампірами. Популярні міфи про летючих мишей спростовують представники Українського центру реабілітації рукокрилих. Вже десять років ця структура працює у Харкові і займається порятунком кажанів з усієї України.

"До Харкова приїздять кажани і зі Львова, і з Ужгорода і, в тому числі з Рівного. Але зараз у Харкові небезпечна ситуація і ми вже не зможемо приймати три тисячі тварин за зиму, як це було у минулі роки. Ми шукаємо партнерів, які будуть допомагати нам у порятунку червонокнижних тварин і такими партнерами стає Рівненський зоопарк. Тут ми відкриваємо центр реабілітації рукокрилих. Ми вчимо працівників зоопарку, як поводитися, як працювати з кажанами", — пояснює співзасновниця центру Олена Прилуцька.

У зоопарку Рівного діятиме представництво Українського центру реабілітації рукокрилих

Кандидатка біологічних наук каже, від рукокрилих залежить регуляція кількості комах, які шкодять як лісам, так і сільськогосподарським культурам. Діяльність людини — одна з основних причин зменшення кількості рукокрилих. Саме тому на території зоопарку проводять відкриті лекції про кажанів.

"Побачили його будову тіла, крильця, зуби такі гострі, ніколи не думала, що такі. Трошки були такі страхи, особливо часом вони так літають. Ввечері цей писк їхній трохи насторожував. Насправді він зовсім не страшний", — ділиться враженнями рівнянка Оксана.

Центр реабілітації рукокрилих невдовзі запрацює у приміщенні колишнього кафе "Ведмедик" на території зоопарку. Сюди просять передавати знайдених кажанів, які в Україні, за словами Олени Прилуцької, внесені до Червоної книги.

"Якщо ви знайдете кажана у себе у квартирі або на землі, необхідно передати його до Рівненського зоопарку і тут йому нададуть фахову допомогу. Особливо — взимку, коли не можна випускати тварин на волю. Ми кажанів поміщаємо у такі полотняні торбинки і розміщуємо до холодильника, де стабільно низька температура. Вони можуть зимувати як в печері. І там вони проводять зиму. А на весні уже їх випускають на волю", — каже Олена Прилуцька.

Читайте також "Йду в наряд і ловлю тих людей, ті душі": капелан з Рівного розповів про силу віри на війні 600 балів: у Рівному випускниця склала три предмети НМТ на максимальний результат Рівненська обласна рада прийняла звернення щодо діяльності УПЦ (МП). Про що йдеться

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело