З понеділка, 15 серпня, розпочалось офлайн навчання у вищих навчальних закладах. У Києві першим почав працювати Національний університет біоресурсів та природокористування. В умовах воєнного стану до вишів встановили нові вимоги, зокрема обов'язкова наявність укриттів. Останні два роки студенти вчились здебільшого в онлайн-форматі, спершу через коронавірус, а потім — війну. Суспільне дізнавалось, як минув перший день навчання для студентів.

В університеті загалом навчається понад чотири тисячі студентів, і є такі спеціальності, що потребують практичних занять, розповідає декан факультету землевпорядкування Тарас Євсюков. На цьому факультеті студентів поділили на зміни.

"Від МОН була рекомендація щодо початку навчального року в умовах воєнного стану. Найважливішим сьогодні є наявність укриттів, потрібно було пройти перевірку ДСНС, щодо укриття. Також, бажання наших студентів, хто не зміг доїхати, вчиться онлайн. Але я знаю, кожен воїн, який сьогодні боронить нашу державу, боронить за те, щоб діти ходили в садочки, школи та виші, а освітяни виконували свою роботу. Раніше ми навчались в одну зміну, тут в корпусі під 800 студентів було, сьогодні кількість скоротилась в четверо в цілях безпеки", — говорить Тарас Євсюков.

В українських вишах розпочалось офлайн-навчання: як проходять лекції

На цьому факультеті в одну зміну може перебувати 176 людей, це і студенти і співробітники. Обов'язковим для відкриття вишу — наявність укриття. Перед початком навчального року його перевірила комісія від ДСНС.

“В укритті обладнані місця під аудиторію, для 2 — 3 груп. Орієнтовно 70 — 80 людей разом з співробітниками. Однією з вимог є наявність шанцевого інструменту, повинні бути лопата, лом, пилки, в разі аварійності, щоб вийти з укриття. У сховищі є телефон, вода питна, печиво, чай, кава, ліхтарики, аптечка”, — розповідає декан факультету землевпорядкування.

Студенти університету розповіли, що скучили за студентським життям в офлайн режимі. Для третьокурсників пара відбулася на вулиці, там відбулося практичне заняття з геодезії.

"Навчання онлайн та офлайн дуже відрізняється. Навчання дистанційно — дуже складно, для нашої професії нам потрібно працювати з різними приладами, як, наприклад, GPS-приймач, онлайн це важко вивчити, а тут ми можемо прилади попробувати практично. Я за навчання очно, тому що країні потрібні спеціалісти, дистанційно це вивчити ми не зможемо”, — розповідає третьокурсник Микита Кожум'як.

"Ми вже 6 місяців без навчання, це все дистанційно, ще був коронавірус і ми 2 роки не навчались. Теоретичну інформацію досить доступно розповідали, це зрозуміло. Практика потрібна, якщо ми не бачимо прилад, ми з ним не можемо контактувати і працювати. Я рада, що ми нарешті вийшли в офлайн режим навчання”, — розповідає третьокурсниця Олександра Калініченко.

В університеті ім. Тараса Шевченка повідомили, що там навчальний рік розпочнуть з 1 вересня. Скільки закладів відкрило дверні 15 серпня, у МОН наразі не розповіли.

Читайте також

Наразі триває опитування батьків. У профільному департаменті ЗОВА не можуть завчасно говорити про формат навчання

Джерело