Даниїл Болдирєв продовжив медальну серію на чемпіонатах Європи.

Збірна України здобула першу медаль у скелелазінні на Мультиспортивному чемпіонаті Європи, що проходить у Мюнхені. Вдалося це 30-річному Даниїлу Болдирєву у чоловічому швидкісному скелелазінні - "золото".

Змагання у скелелазінні на швидкість відбувалися упродовж одного дня. Спочатку спортсмени змагалися у кваліфікації, намагаючись потрапити до топ-16, і того ж дня розігрували між собою комплекти нагород.

Скелелаз Даниїл Болдирєв здобув друге

У скелелазінні на швидкість Україна була представлена п'ятьма спортсменами: Аліна Щигарєва та Оксана Бурова виступали у жіночому турнірі, тоді як Даниїл Болдирєв, Ярослав Ткач та Костянтин Павленко - у чоловічому.

Найбільші шанси на медалі Україна мала саме у чоловічому скелелазінні на швидкість. На п'яти останніх Євро у топ-3 незмінно входив Болдирєв (у 2020 році він взагалі став чемпіоном). А на останньому чемпіонаті Європи-2020 до топ-3 також увійшов і Ткач.

Читайте також: “Не всі розуміють ситуацію в Україні”. Один із лідерів України у скелелазінні Ярослав Ткач - про війну та майбутнє Євро

За підсумками кваліфікації Болдирєв та Ткач підтвердили статус претендентів на нагороди, показавши другий та третій результат. Випередив їх лише іспанець Ерік Нойя Кардона - лідер кваліфікації за часом.

Формат фіналу скелелазіння відрізнявся у кваліфікації: організатори створили турнірну сітку, де атлети змагалися один проти одного на вибування.

До фінальної вісімки пройшли лише два українці: Даниїл Болдирєв та Аліна Щигарєва. Ярослав Ткач зірвався під час проходження дистанції і не зміг випередити суперника.

Лише Болдирєв зміг пройти до півфіналу і, відповідно, отримав можливість поборотися за медалі Мультиспортивного чемпіонату Європи. А після перемоги у фіналі над французом Гійомом Моро мав зустрітитися з поляком Мартіном Дзеньські - чемпіоном світу-2016 у швидкості.

Болдирєв у підсумку випередив Дзеньські, скориставшись його помилкою. І вдруге поспіль став чемпіоном Європи.

Чоловіче скелелазіння Даниїл Болдирєв (Україна) Мартін Дзеньські (Польща) Гійом Моро (Франція)

У жіночому скелелазінні увесь подіум взяли представниці Польщі. Чемпіонкою Європи стала Алєксандра Мірослав, яка у драматичному фіналі випередила Алєксандру Калючку.

Жіноче скелелазіння Александра Мірослав (Польща) Александра Калючка (Польща) Наталя Калючка (Польща) Хто такий Даниїл Болдирєв 30-річний скелелаз з Донецька, що представляє Одеську область. Чемпіон Європи-2020 зі швидкісного скелелазіння. Болдирєв - п'ятиразовий призер Євро у скелелазінні. Крім "золота" у 2020-му, він також здобув "срібло" у 2015, 2017 та 2019 роках, а також "бронзу" у 2013 році. Також Болдирєв - 2-разовий чемпіон світу зі скелелазіння на швидкість. Золоті нагороди він здобував у 2014-му в Хіхоні та 2021-му у Москві.

Джерело