Навіть під час війни в Україні є бажаючі розпочати книговидавничій бізнес.

Про це повідомляють у Держкомтелерадіо України. Тут продовжують вести Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

За перше півріччя 2022 року працівники Держкомтелерадіо опрацювали 67 заяв фізичних-осіб-підприємців та юридичних осіб щодо внесення до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. За цей час до реєстру внесено 58 суб’єктів видавничої справи.

За період з 24 лютого до 1 липня цього року було зареєстровано 13 суб’єктів видавничої справи, з них одне – на Прикарпатті.

Слід зазначити, що книговидавнича галузь, як і вся креативна галузь загалом, значно постраждала від війни. Найбільших збитків та втрат зазнали ті суб’єкти видавничої галузі, чиї потужності знаходяться на тимчасово окупованих територіях, а також в прифронтовій зоні та зоні активних бойових дій.

Про зменшення кількості видань за назвами і тиражами свідчить і звіт Державної наукової установи «Книжкова палата імені Івана Федорова». За їх інформацією, за І півріччя 2022 року у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року кількість надісланих до наукової установи обов’язкових примірників зменшилася на понад 36 відсотків.

Безсумнівно, суб’єктам видавничої справи вкрай важко впоратися самотужки з викликами воєнного та післявоєнного періоду. Держава має всі можливості для дієвого стимулювання розвитку українського книжкового ринку. Інструментом такого стимулювання стануть запропоновані законодавчі зміни в нещодавно ухваленому Законі України № 2313-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження».

На Прикарпатті збільшується кількість видавців

Джерело