Українські стрибуни стали віцечемпіонами Європи у командному турнірі.

Україна здобула першу медаль на чемпіонаті Європи зі стрибків у воду, що проходить у рамках Євро з водних видів спорту. Команда українських атлетів стала срібним призером у міксті стрибків у воду.

Фінал у міксті команд відкривав програму Євро зі стрибків у воду. Спортсмени виконували стрибки з 3-метрової платформи та 10-метрової вишки.

Україна здобула першу медаль у стрибках у воду на Євро-2022 з водних видів спорту Читайте також: Україна оголосила склад на чемпіонат Європи зі стрибків у воду: заявка та розклад змагань

Україна на командний мікст зі стрибків у воду виставила склад Ксенії Байло, Кіріла Болюха, Вікторії Кесар та Данила Коновалова. Вони мали виконати шість стрибків: чотири одиночні та два синхронні (Кесар та Коновалова стрибали з 3-метрової платформи, Байло та Болюх - з 10-метрової вишки).

За підсумками перших чотирьох стрибків Україна навіть йшла лідером змагань. Проте все змінив п'ятий стрибок збірної Італії, який був виконаний з вищою складністю (3.7 проти 3.2 у українців).

Переваги у сім балів перед заключним раундом стрибків Італії вистачило, щоб випередити Україну. Відтак, українці стали віцечемпіонами Європи.

Стрибки у воду. Командний турнір (мікст), фінал Італія - 402.55 балів Україна - 399.05 Велика Британія - 384.70

Це перша медаль України на Євро з водних видів спорту у міксті командного турніру з моменту його розширення до чотирьох учасників. На Євро-2020 Україна посіла підсумкове п'яте місце, а чемпіонами стали росіяни, які не виступають на турнірі через відсторонення.

Загалом це восьма медаль України на Євро з водних видів спорту. І перша не в артистичному плаванні: на трьох фіналах у плаванні перед цим українці нагород не здобували.

Усі медалі України на ЧЄ-2022 з водних видів спорту Артистичне плавання "Золото": команда ( технічна програма + гайлайт + комбінація), Марта Фєдіна (соло, технічна та довільна програми), Марина та Владислава Алексіїви (дует, технічна та довільна програми) Стрибки у воду "Срібло": Ксенія Байло, Кіріл Болюх, Вікторія Кесар та Данило Коновалова (мікст, командний турнір) Що далі Вівторок, 16 серпня, 13:00 – трамплін 1м, жінки (попередній етап) Вівторок, 16 серпня, 15:10 – змішані пари, синхрон, вишка (фінал) Вівторок, 16 серпня, 16:10 – трамплін 1м, жінки (фінал)