На Миколаївщині, станом на 15 серпня 2022 року в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, кількість вилученої зброї з незаконного обігу серед цивільного населення збільшилась втричі. Зразки зброї на причетність до злочинів перевіряють експерти Миколаївського науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру.

Про те, як відбувається перевірка, експерти центру розповіли кореспондентам Суспільного.

Криміналісти відстрілюють набої та зброю в спеціальному гідравлічному кулевловлювачі. Мета — дістати з нього кулю, на якій вже зображені нарізи ствола цієї гвинтівки.

Перевірка зброї на причетність до злочинів — розповідають миколаївські експерти

"Наприклад, гвинтівка була вилучена слідчими при огляді місця події. Направлена нам на балістичне дослідження. По ній вирішуватиметься питання, чи є вона вогнепальною зброєю, чи є вона мисливською. Після проведення експертизи кулі та гільзи, які з неї були відстрілені, будуть перевірені за балістичним обліком, чи скоювались з неї злочини", — розповів експерт Володимир Коваль.

Після цього гвинтівку передадуть слідчому, потім до служби озброєння, в результаті суддя вирішуватиме її подальшу долю. Слідчі досліджують стріляну гільзу та помічають на ній відбитки.

"Десь з перших днів березня в нас значно побільшало роботи, оскільки більше почали вилучати зброї, патронів. Холодної зброї, вогнепальної зброї. Якщо так порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то патронів вилучається рази в чотири більше, зброї рази в три більше. Є з чим працювати. І така тенденція йде, що вилучається зараз більше промислової зброї, оскільки у 2021 році більше вилучалося саморобної та переробленої", — говорить заступник завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Олександр Кучеренко.

Правоохоронці вилучають у громадян різні типи зброї, набої до неї тощо.

"Якщо брати період з першого березня і до сьогодні (15 серпня — ред.), то промислової зброї — 79 одиниць досліджено вже, переробленої — 29 одиниць і саморобної три", — каже Олександр Кучеренко.

Зі слів експертів, дослідження зброї в середньому триває два дні. Це залежить від питань, що цікавлять слідчого, слідів залишених на гільзах, а також від конструкції зброї, чи має вона перероблення, чи ні.

Читайте також Прокуратура розпочала розслідування за фактами обстрілів Миколаєва По Миколаєву вдарили шістьма ракетами — міський голова На Миколаївщині війська РФ обстріляли селище. Загинула людина Російська війська пошкодили або знищили понад 6 тисяч житлових будинків на Миколаївщині

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело