Виконуючий обов’язки заступника Одеського міського голови Олег Бриндак поспілкувався з журналістами російського телеканалу "Дождь".

Серед іншого, в інтерв'ю він розповів, що одесити втратили свого часу ілюзію того, що місто не чіпатимуть:

"Одесити давно зрозуміли, що немає особливого ставлення до Одеси. Такий міф був в перші тижні війни, що ось Одеса особлива, Одесу не чіпатимуть. Після обстрілу "Тіраса" ні в кого ілюзій не лишилося з приводу того, що точно так, як і будь-яке інше місто, Одеса буде стерта з лиця землі і нічого святого немає у вбивць".

Заммера Одеси дав інтерв’ю російському каналу: про пам'ятник Катерині та недоторканість міста

Також прокоментував Олег Бриндак і питання журналіста щодо того, чи телефонували йому або безпосередньо Геннадію Труханову з пропозицією перейти на російську сторону:

"У нас, на щастя, таких контактів не було. Я думаю, що ми за свою політичну кар’єру досить чітко показали свою позицію. В нас в Одесі, це ні для кого не секрет, завжди сильна була політична боротьба. ... В перші дні війни наші опоненти вирішили, що це шанс "втопити" міську владу і мера зокрема, використовуючи всі ці старі наративи, як от про російський паспорт, "Одеса – руський мір", всі оці речі, які за багато років так і не знайшли жодного підтвердження. ... Ми пережили такий неприємний момент десь тиждень, днів 10. Потім вже людям популярно пояснили, я так розумію, не лише ми, а й спеціально підготовлені люди, що розхитувати корабель під час бойових дій нікому не дозволено і в політику гратися теж нікому не дозволено".

Розповів в.о. віцемера і про те, як впливала на Одесу російська сторона:

"Звісно, в ті роки, особливо до 2014 року вплив консульства Росії, яке тут працювало, був дуже сильним. Це був осередок і шпигунства, і розповсюдження «русього міра». Це і фінансування величезні: події, покладання, культивація певних моментів. Відновлення пам’ятників також. Зокрема, за моєю інформацією, достатньо вагому участь брав російський капітал в установці пам’ятника Катерині свого часу".

Поділився Олег Бриндак також і своїми поглядами на майбутнє розвитку української мови та культури:

"Звичайно ми будемо розвивати державну мову, особливо після війни і все, що стосується української культури і української мови. Але якщо при цьому, в нормальній демократичній, цивілізованій, вільній Україні хтось захоче спілкуватися російською і читати Достоєвського і Чехова, то я вважаю, що це його повне право. Хоча мій товариш, уродженець Санкт-Петербургу і колишній житель Росії каже, що ті, хто там зараз обстрілюють Харків, теж в дитинстві Достоєвського і Чехова читали. Тобто, мабуть, не в цьому справа".

Читайте також В Одесі відбулася церемонія прощання з 25-річниим загиблим військовим. ФОТО Чекав на парад росіян в столиці: в Одесі оголосили підозру інтернет-агітатору Для очного навчання в Одесі відкриють 33 школи та 4 дитячі садочки

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело