Американський інститут вивчення війни (ISW) назвав напрямки, на яких ведуться найактивніші бойові дії, а також ті, які становлять пріоритет для рф у війні проти України.

Як передає УНІАН, окупанти і українські військові ведуть активні бойові дії на таких напрямках: місто Харків і північно-східна частина Харківської області по лінії Ізюм – Слов’янськ; Сіверсько-Лисичанський район; Бахмут; район міст Авдіївка-Донецьк; Південної України.

В ISW зазначили, що ці диспозиції свідчать про те, що москва надає перевагу просуванню своїх військ навколо Бахмута і, можливо, до Сіверська, водночас намагаючись використати активність сил так званої “ДНР”, щоб захопити території, які їм не вдалося взяти з 2014 року на авдіївському напрямку.

Просування навколо Бахмута: ISW назвав пріоритетні напрямки рф у війні в Україні

Висока концентрація добровольчих батальйонів навколо Ізюма та Слов’янська свідчить про те, що ця територія не в центрі уваги росії та може бути вразливою перед українськими контратаками.

Скупчення сил у Херсонській області та навколо неї може створити значні труднощі для російського командування та управління, особливо якщо українські сили продовжать там контрнаступ. При цьому в ISW зазначили, що склад російських військ уздовж Південного напрямку є відносно різноманітнішим, ніж на інших напрямках.

Просування навколо Бахмута: ISW назвав пріоритетні напрямки рф у війні в Україні

Джерело