Подібні курси оплачуються за рахунок міжнародних гуманітарних програм

У Дніпрі переселенці сіли за парти. Більшість з охочих учитися мають вищу освіту, проте після евакуації до Дніпра, знайти роботу за спеціальністю не змогли. Для них відкрили курси, де за рахунок міжнародних гуманітарних програм безкоштовно навчатимуть найбільш затребуваним професіям на ринку праці. На кого перевчаються переселенці – знає журналістка "5 каналу" Вікторія Ковальова. 

19-річний Валерій – студент-фінансист із Сєвєродонецька. У квітні разом із батьками переїхав до Дніпра. Жити у вигнанні непереливки, тому, аби допомогти батькам, береться за будь-яку роботу. Вже встиг попрацювати й різноробочим, і продавцем. Дізнавшись, що безкоштовно можна отримати робітничий фах, прийшов на курси електрозварювальників. 

"Я прийшов сюди, аби пройти цей курс, який триває 3 тижні, аби мати хоч якесь уявлення про цю професію. Крутимося, суєтимося", – розповідає переселенець з Луганської області Валерій Олексіїв.

В одній групі з Валерієм навчається й Олег із Маріуполя. Усе життя він працював інструктором із керування авто. Роботу за фахом знайшов і у Дніпрі, проте, щоби забезпечити велику родину, грошей ледь вистачає. Тому вирішив, що навички електрозварювальника зайвими не стануть.

"Змушений виживати в цих умовах, тому що двоє батьків моїх, двоє батьків дружини, діти. У складні часи вкладати в освіту – це найкраще, що може бути, тому що будь-які знання не носять за спиною, і можна використовувати на практиці", – каже переселенець з Донецької області Олег.

Курси для переселенців триватимуть лише 3 тижні, по закінченню яких, вони зможуть отримати не лише сертифікат про здобуття фаху, а й роботу на підприємствах Дніпра. 

"Було проведене анкетування інспекції з питань праці та занятості населення, чи готові люди, які шукають роботу перевчитися, оскільки  в цьому телеграм-каналі були викладені вакансії і ми бачили, що 2-3 тижні не знімаються вакансії саме з робочих спеціальностей. Але осіб, які підходили б з достатньою заробітною платою, там пропонувалося від 20 тисяч. Відсутні люди, які можуть займати ці посади", – пояснила начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпра Тетяна Янушкевич.

"Зараз ми переконуємось, що людина в галузі праці, людина, яка щось створює, вона більш стійка в суспільстві, ніж та людина, яка може лише кимось управлять.", – пояснює директор навчального центру профтехосвіти в Дніпропетровській області Віктор Васелиненко.

Брак фахівців у Дніпрі пов’язаний і з тим, що чимало чоловіків нині мобілізовані до лав Збройних Сил. Крім того, саме робітничих спеціальностей найбільш потребуватиме країна після перемоги. А у Дніпрі до цього вже готуються. 

"Оскільки зараз це вимушена міра, ми вважаємо, що нині вони будуть працювати тут, але після закінчення війни, після нашої перемоги, потрібні будуть саме робітничі спеціальності, оскільки буде відбуватися відновлення нашої країни.  І оці робітничі спеціальності, // вони будуть на часі, вони будуть дуже витребувані і тому заробітна плата в цьому сегменті буде підвищуватися", – розказує начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпра Тетяна Янушкевич. 

До навчання  стала перша сотня охочих. Вони опановуватимуть спеціальності електрозварювальників, електромонтерів, операторів поштового зв'язку, касирів та перукарів. Навчання для переселенців профінансувала ООН, вклавши у проєкт понад 2 мільйони гривень. 

Вікторія Ковальова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело