На третьому етапі українська команда опинилася в ролі колових.

У Мюнхені в рамках Мультиспортивного Євро добігла кінця континентальна першість з триатлону. Загалом упродовж трьох днів на турнірі розіграли три комплекти нагород.

У перший день в жіночій гонці Україну представляла Марина Кирик. 24-річна львів'янка не змогла дістатися фінішної лінії через завал на велосипедній частині дистанції та мала готуватися до змішаної естафети у заключний день змагань.

Збірну України зняли з гонки в останній дисципліні з триатлону на Мультиспортивному Євро: у чому причина

У чоловічій гонці єдиним українцем став Віталій Воронцов. Киянин увійшов до числа 40 найкращих спортсменів, подолавши загальну дистанцію у 46.5 кілометра.

На Воронцова також очікувала змішана естафета, в якій до четвірки Віталія та Марини Кирик у складі збірної України мали приєднатися Єгор Мартиненко та Софія Прима. Командам-учасницям належало подолати чотири етапи, що складалися з 300 м плавання, сумарних 14.2 км велодистанції та одного кола бігу довжиною у 1.6 км для кожного спортсмена.

Українцям у Мюнхені протистояла Велика Британія, чия команда здобула "золото" змішаної естафети на минулорічній Олімпіаді в Токіо. Проте в Мюнхені британці повністю змінили склад своєї четвірки у порівнянні з командою олімпійських чемпіонів. А французи - срібні медалісти Токіо-2020 - зберегли у складі на чемпіонат Європи двох триатлоністів - Доріана Конінкса та Кассандру Борган.

Як минула гонка

Першим серед українців на естафету вийшов Єгор Мартиненко. Вже на другому відрізку своєї дистанції - під час велоспортивного етапу - українець зазнав падіння, але продовжив виступ, програючи майже дві хвилини найближчим суперникам попереду.

Гонку для України продовжили Софія Прима та Віталій Воронцов. Проте після плавального відрізку на етапі Воронцова лідери випередили українця на етап, через що команду зняли з гонки як колових. Відтак Марина Кирик навіть не стартувала в заключній дисципліні чемпіонату Європи.

Переможцем гонки стала збірна Франції, що здобула своє друге "золото" у трьох стартах чемпіонату Європи-2022.

Триатлон. ЧЄ-2022. Змішана естафета Франція - 1:25:30 Німеччина - 1:26:03 Швейцарія - 1:26:19 Що відомо Україна закінчила виступи вже в другій дисципліні Мультиспортивного Євро після академічного веслування. У медальному заліку останнього збірна Україна увійшла до шістки найкращих з чотирма нагородами. Читайте також: Україна - у топ-6 медального заліку Євро з академічного веслування: усі нагороди українців Переможцем медального заліку чемпіонату Європи з триатлону стала збірна Франції з двома золотими, однією срібною та двома бронзовими медалями. На другому місці розташувалася Велика Британія (1+0+0), на третьому - Німеччина (0+2+0). Мультиспортивне Євро у Мюнхені триватиме до 22 серпня. Загалом на турнірі представлені дев'ять видів спорту, серед яких з наступного тижня стартують легка атлетика, пляжний волейбол, маунтінбайк та веслування на байдарках і каное.