У Запоріжжі запрацював транзитний хаб, де переселенці з Херсонщини можуть отримати першочергову допомогу.

У хабі можна переночувати, отримати гаряче харчування і гуманітарну допомогу, укласти декларацію з лікарем, проконсультуватися з юридичних питань та оформити необхідні документи.

Волонтер транзитного хабу Артем розповідає - щодня кількість людей з окупованої Херсонщини не зменшується. Першочергове завдання працівників хабу - дати людям відпочити з дороги та нагодувати.

У Запоріжжі створили транзитний хаб для переселенців з Херсонщини

"Потім з ранку ми їх реєструємо, вони заповнюють ось таку анкету. Дізнаємося куди саме вони хочуть поїхати. Тобто, якщо це Львів і міста, які є у маршруті цього потягу - ми їх відправляємо на автобусі до вокзалу, звідки вони можуть поїхати на евакуаційному потязі безкоштовно далі", - каже Артем.

Керівник хабу “Я - Херсон” Роман Головня каже: завдяки проведеній роботі із благодійними фондами та волонтерами для вимушених переселенців тут створені необхідні умови, які можуть дозволити людям соціалізуватись у найкоротші терміни.

"Їх тут годують, вони можуть тут поспати, прийняти душ, навіть займатися спортом. Тут працюють соціальні працівники. Зараз їх дев’ятеро. Якщо потрібно - ми цю кількість збільшимо. Надаємо повну соціальну підтримку і допомогу по документам - відновлення, реєстрація, допомагаємо з трансфером. Організовано трансфер як до евакуаційних поїздів так і безпосередньо до автобусів, які відправляються по всій Україні", - розповідає він.

"Всім нам необхідно зв'язуватися зі своїми рідними, близькими, хто залишився на тій території, адже вони повинні отримувати інформацію. Вони ж бояться. Вони не знають куди їхати. Отже, до них необхідно доносити - що їх тут чекають, є умови, за яких вони зможуть нормально жити, нормально працювати. Їм тут допоможуть і їх не кинуть", - каже Ярослав Янушевич, керівник Херсонської обласної військової адміністрації.

За словами голови Херсонської обласної військової адміністрації Ярослава Янушевича наразі з Херсонщини виїхало близько 50 відсотків населення регіону - півмільйона людей, у черзі на виїзд з окупованих територій перебуває понад 20 тисяч жителів області.

Читайте також: У Запоріжжі створять військову комендатуру — Ірина Верещук

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело