Виїзд українців із країни: що треба знати про перепустку військовозобов’язаних через кордон

Виїзд українців із країни: що треба знати про перепустку військовозобов’язаних через кордон

У період повномасштабної війни, яку в лютому розв’язала Російська Федерація, просторами інтернету України шириться безліч фейків. Так, у мережі можна часто знайти повідомлення про те, що в країні під час воєнного стану розширили список чоловіків призовного віку для виїзду за кордон.

Про це повідомляє rayon.in.ua.

Так, чимало телеграм-каналів пишуть про те, що “перелік чоловіків призовного віку, які зможуть виїхати за кордон розширено”, або “Офіційна інформація! З’явилися нові категорії, виїзд яких буде дозволений навіть у воєнний час”.
Виїзд українців із країни: що треба знати про перепустку військовозобов’язаних через кордон
Насправді ж у тих новинах не йдеться про розширення категорій, так як і далі винятків щодо обмеження виїзду залишається вісім. У країні лише спростили умови перетину для деяких категорій людей з інвалідністю.
Раніше їм не потрібно було оформляти документи або проставляти відмітку про непридатність до служби, оскільки це було і так очевидно. А прикордонники не пропускали їх через кордон та отруювали на комісію у військкомати, щоб ті надали свіжі довідки.

А ось призовний вік тут не відіграє жодної ролі. Спрощення перетину кордону не стосується більшості чоловіків певного віку, йдеться виключно про людей з інвалідністю. Подібними маніпулятивними повідомленнями ТГ-канали просто привертають увагу користувачів, щоб ті підписалися на їхній канал і читали очевидні речі.

Насправді є чіткий список категорій чоловіків, які можуть безперешкодно залишати територію нашої країни під час воєнного стану. “Апостроф” детально розповідав про них.

Сообщение Виїзд українців із країни: що треба знати про перепустку військовозобов’язаних через кордон появились сначала на NEWS TiME.

Джерело