У Мюнхені українські веслувальники та паравеслувальники здобули чотири медалі.

На Мультиспортивному Євро в Мюнхені добігла кінця континентальна першість з академічного веслування. Загалом серед учасників розіграли 24 комплекти нагород.

Першу медаль Україні приніс паравеслувальник Роман Полянський, що посів друге місце в змаганнях у чоловічих одиночках. Того ж дня в суботу, 13 серпня, медальний доробок української збірної поповнився "бронзою" паравеслувальниці Анни Шеремет у турнірі з жіночих одиночок.

Україна - у топ-6 медального заліку Євро з академічного веслування: усі нагороди українців

Першою нагородою України в олімпійських дисциплінах стала "бронза" української четвірки в парному турнірі. Третє місце посіла команда у складі Катерини Дудченко, Наталії Довгодько, Дарини Верхогляд та Євгенії Довгодько.

Вже заключний день турніру в неділю, 14 серпня, приніс Україні перше "золото". У фіналі змішаних парних двійок у паравеслуванні перше місце здобули Світлана Богуславська та Ярослав Коюда.

Усі медалі України на ЧЄ-2022 з академічного веслування: Золоті: Світлана Богуславська та Ярослав Коюда (паравеслування, змішані парні двійки); Срібні: Роман Полянський (паравеслування, чоловічі одиночки); Бронзові: Анна Шеремет (паравеслування, жіночі одиночки), Катерина Дудченко, Наталія Довгодько, Дарина Верхогляд та Євгенія Довгодько (парні четвірки).

Загальний доробок у розмірі чотирьох нагород дозволив Україні увійти до топ-6 медального заліку першості. Із шістьма золотими медалями його виграла збірна Великої Британії, яка випередила команди Румунії та Італії.

Медальний залік Євро з академічного веслування (топ-10) 1. Велика Британія: 6+3+1 2. Румунія: 5+0+3 3. Італія: 4+2+3 4. Нідерланди: 2+4+3 5. Греція: 1+3+0 6. Україна: 1+1+2 7. Ірландія: 1+1+0 8-10. Хорватія: 1+0+0 8-10. Угорщина: 1+0+0 8-10. Норвегія: 1+0+0 Що означає цей результат Збірна України вдесяте у новітній історії чемпіонатів світу (від 2007 року) увійшла до топ-десятки медального заліку чемпіонату Європи з академічного веслування. Результат на ЧЄ-2022 - найкращий для України від 2020 року, коли з чотирма нагородами українці стали п'ятими в медальному заліку. Найкращими результатами збірної України на чемпіонатах Європи є другі місця на континентальних першостях 2008-2009 років. В обох випадках українська команда поступалася першою сходинку лише команді Греції. Що відомо Наступний чемпіонат Європи з академічного веслування в травні наступного року прийматиме словенське озеро Блед. У вересні на веслувальників очікує світова першість у чеському Рачіце. Змагання стартують 18 вересня й триватимуть тиждень. Загалом на Мультиспортивному Євро-2022 збірна України виграла п'ять нагород. Окрім чотирьох медалей в академічному веслуванні, "срібло" здобула велотрекістка Олена Старікова. Читайте також: Велосипедистка Старікова здобула першу медаль України у велоспорті на Мультиспортивному Євро-2022

Джерело