Всі дев’ять дев’ятиповерхівок у Попасній зруйновані повністю, десятки п’ятиповерхівок і двоповерхівок також зруйновані, але не всі повністю. Про це в ефірі національного марафону Суспільному повідомив керівник Попаснянської міської військово-цивільної адміністрації Микола Ханатов.

Він додав, що не зважає на слова ватажка самоназваної ЛНР Леоніда Пасічника, а дивиться на вчинки, які зробила людина. Ханатов сказв, що Пасічник приймав присягу на вірність українському народу, а з 2010 до 14-го роки він очолював Стахановське міжрегіональне управління певної силової структури. Проте 2014 році зрадив присязі, Україні й з кількома своїми співробітниками перейшов на бік окупанта.

"Це — першокласний зрадник, який не є будівельником, фінансистом чи бізнесменом, який за своє життя "навіть собачої будки не збудував", тому його слова (що не відбудовуватимуть Попасну - ред.) я можу сприймати тільки як сигнал, що в 14-му році містян обдурили, коли сказали, що Донбас годує всю Україну. Нехай зараз покажуть, що вони зараз можуть щось зробити. Якби в них були гроші на це, якби Росія не була по вуха у санкціях, якби могли хоч одну 9-ти поверхівку побудувати, наступного б дня тут були б Соловйов, Скабєєва. Вони б червоними стрічками її перев’язали й хизувалися, що можуть щось робити. Але для цього у них немає ані ресурсів, ані бажання", — зазначив керівник МВА.

Очільник Попаснянської МВА розповів плани відбудови міста після деокупації

За словами Ханатова, після деокупації Попасної, наступного б дня він би там почав постійно жити та відновлювати з іншими мешканцями місто. "Ми до цього готові. Я зараз спираюся на підприємців, які мали там бізнес, які кажуть, що повернуться та зроблять ще краще. Орієнтуюся на керівників комунальних підприємств, які кажуть, що приїдуть одразу, поставлять генератор, і у кожному мікрорайоні буде хоч один забір води. Тому, якби це відбулося, я гарантую, що першим би повернувся і там би залишався відновлювати місто", — наголосив очільник громади.

Також Ханатов зазначив, що багато жителів Попасної, на відміну від 2014 року, зараз служать у ЗСУ й захищають територіальну цілісність України. Крім того, молодь, яка навчається або закінчила школу, спілкується українською мовою. "Заради таких людей будемо все робити, щоб повернутися в Попасну та захистити Україну", — сказав Микола Ханатов.

Що відомо Ватажок самоназваної "ЛНР" Леонід Пасічник повідомив російським ЗМІ, що "ЛНР" схиляється до того, що не відновлюватиме місто Попасна. 8 травня 2022 року українські війська відійшли від Попасної на більш укріплені позиції, які підготували завчасно. Російські окупанти обстрілювали місто понад два місяці. На окупованій Луганщині підготовка до опалювального сезону не ведеться. Для цього немає ресурсів.

Читайте також: Попасна: життя між окупаціями

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело