Йдеться про виїзд вантажівок.

На західному кордоні України з’являться платні електронні черги для вантажних автомобілів.

Пілотний проєкт вже працює на Закарпатті.

Перетин кордону з ЄС зроблять платним. Названо вартість

Пункти пропуску на Львівщині ще готують. В електронну чергу можна буде записатися онлайн. Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.

За його словами, на кордоні вже розпочали зводити місця для відстоювання вантажівок поблизу пунктів пропуску «Рава-Руська», «Шегині» та «Краківець». Найшвидше електронна черга має запрацювати саме на «Краківці».

Це перший крок для електронної черги. Машина заїжджає, отримує квиток, має свій номер і на табло буде бачити, коли має виїжджати. Це будуть окремі стоянки, де буде санвузол, душ, кімната для відпочинку. Там можна буде придбати першочергові речі. Тобто, це хтось має обслуговувати. Таку компанію визначить уряд, — сказав Юрій Бучко.

Вартість черги
Планується, що електронна черга буде платною.

В’їзд коштуватиме близько 8 євро (приблизно стільки така послуга коштує у Європі). В електронну чергу можна буде записатися онлайн. Водії зможуть під’їжджати під кордон на встановлений час.

 

При цьому альтернативи електронній черзі найімовірніше не буде.

Стоянка на дорозі заборонена, це передбачено нормами закону, що зупинка на дорогах національного значення заборонена. Але оскільки у нас немає умов, поки на це закривали очі…

Із запуском зон для відстою, всі транспортні засоби стоятимуть там. Якщо ми не хочемо цих черг, які нищать полотно дороги, то ми маємо за це платити, — каже Юрій Бучко.

За словами чиновника, електронну чергу сподіваються запустити восени.

Джерело