13 серпня у місті Бровари Київської області рідні військовослужбовців полку "Азов" влаштували акцію із вимогою повернути додому українських полонених, яких утримує РФ.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Каріна Бугайченко.

Акція-перформанс під гаслом "Оленівка — новий Освенцим" відбулася у броварському парку Перемоги. Її ініціювали родичі полонених захисників Азовсталі та громадські активісти.

Мета акції — привернути увагу світової спільноти та Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця задля отримання доступу до полонених захисників Азовсталі та гарантування їхньої безпеки в майбутньому.

"Сина ми не бачили ще як з Бучі він востаннє нам написав повідомлення, і полетів у Маріуполь на допомогу до хлопців. Останній раз ми від нього отримали повідомлення 18 травня, що їх, можливо, візьмуть в полон", — розповіла одна з учасниць акції.

Нині жодної інформації про долю хлопця, якому 13 серпня виповнюється 29 років, немає.

Організатори акції влаштували перформанс з візуальними та аудіоефектами. Також тут розмістили фотовиставку героїв-захисників "Азовсталі".

Родичі полонених намагались привернути якнайбільшу увагу ЗМІ та громадськості до проблеми українських військових у російському полоні.

Мешканка Броварів на ім’я Леся, друг якої опинився в полоні, сподівається, що міжнародні організації зможуть допомогти у тиску на РФ, щоб росіяни дотримувались нормального поводження з українськими військовополоненими.

"Мета — якнайширше розповсюдити інформацію через ЗМІ, через соціальні мережі. У нас дуже велика спільнота, дуже багато людей, які виїхали за кордон для того, щоб розповсюдити це все. І ми дуже хочемо, щоб весь світ, вся іноземна спільнота підтримала нас і натиснула на міжнародні організації через своїх політиків", — зазначила вона.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 171. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело