Щороку такі змагання відбуваються з метою популяризації професії вальника лісу, що вважається однією з найнебезпечніших у світі. 

У змаганнях, які цього року відбулися на території Осмолодського держлісфонду, взяли участь зварювальники 13-ти державних лісогосподарських підприємств Франківщини, повідомляє Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Особливістю цьогорічних змагань лісорубів Прикарпаття став його формат. Вправляння у фаховій майстерності організатори вирішили поєднати з навчанням та обміном досвідом. Головний суддя змагань Михайло Старчевський ознайомив учасників з об’єктами тренувань, розповів про послідовність і правильність виконання вправ, безпечність виконання операцій. Гості змагань, представники команд з Львівщини та Сумщини, ділилися власними досвідом та знаннями.

Традиційно звалювальники змагались у п’яти дисциплінах: валка лісу, монтаж ланцюга на бензопилі, розкряжування стовбура комбінованим різом і точне розкряжування, а також обрізання гілок.

Особлива увага глядачів змагань лісорубів прикута до вправи зі звалювання дерева на точність. Перед конкурсом у землю забивають три кілки – двоє по боках, один між ними. Завдання майстра – спиляти дерево так, аби воно звалилося поміж двома забитими кілками і при цьому встромило у землю третій. Такий результат може показати не кожен, а тільки справжній фахівець з досвідом і майстер своєї справи!

Найкращим у цьогорічних змаганнях «Лісоруб 2022» став вальник Осмолодського лісгоспу Василь Сенич, срібло для Гринявського лісгоспу виборов лісоруб Іван Бельмега, а бронзу для Коломийського лісгоспу здобув звалювальник Михайло Курилюк.

На Прикарпатті визначили кращого лісоруба. ФОТО На Прикарпатті визначили кращого лісоруба. ФОТО На Прикарпатті визначили кращого лісоруба. ФОТО На Прикарпатті визначили кращого лісоруба. ФОТО На Прикарпатті визначили кращого лісоруба. ФОТО На Прикарпатті визначили кращого лісоруба. ФОТО

Джерело