Голубі озера цього року без відпочивальників. Туристичне місце поблизу села Олешня, що на Чернігівщині, раніше відвідували кияни, відпочивальники з Чернігова та інших регіонів України. Через війну на територіях прикордонних громад діють обмеження.

Такий вигляд мали Голубі озера влітку, але минулого року.

Голубі озера – без відпочивальників: хто та за яких умов може до них дістатися

Тепер туристичне місце на Чернігівщині безлюдне.

"Відсотків 70% – це був Київ, а також уся Україна. Серпень, п'яниця – у нас зазвичай аншлаг, у нас забита база постійно була. Зараз база повністю пуста. Через це збитки колосальні. Що робити – в країні війна", – розповів адміністратор комплексу "Голубі озера" Володимир Бубенко.

Зараз на Чернігівщині діє обмеження перебування у лісах та лісосмугах у 20 кілометровій зоні від державного кордону, пояснюють в прес-службі прикордонників. Від Голубих озер до білоруського кордону по прямій близько 18 кілометрів.

Окрім того, на в’їзд на територію прикордонної громади зараз діє особливий режим пропуску.

"Якщо на території нашої громади у людей, які сюди їдуть є родичі або є підприємницька діяльність, або є спадкове майно, вони проїжджають або по довідкам про наявність цього майна, або по довідкам про реєстрацію підприємництва, або по довідкам нашим, що вони мають родичів на території. Інших військові мають не допускати", – сказала голова Добрянської громади Світлана Бицько.

За її словами, таких довідок в Добрянці можуть виписувати до 30 на день.

Тим часом персонал кафе на території комплексу продовжує виходити на роботу. Як сказав Володимир Бубенко, час від часу відпочивальники на Голубих озерах все ж з’являються:

"Це дуже рідко буває. Хтось приїжджає до родичів в село, вони можуть приїхати, тому люди можуть зайти".

Більше у відео:

Читайте також:

"Квартира пішла на мотоцикли" — історія чернігівського колекціонера техніки

Джерело