В Українському домі "Перемога" презентували книжку "Розмалюй Тернопіль". У ній – десять фотографій з описами визначних місць обласного центру українською та англійською мовами, а також ескізи, які можна розмалювати. Після презентації для дітей організували квест центральними вулицями під назвою "Тернопіль – символи сучасності та минувшини". Про це розповіла Суспільному авторка завдань, екскурсоводка Оксана Ленчук.

За її словами, дітей поділили на вісім команд. Кожна з них повинна була визначити вісім локацій та сфотографувати їх.

"Вісім завдань усього. Від універмагу до школи №5 і пам'ятника Стецьку. Це – символ нашого провідника і сили духу. Потім від Театрального майдану до Коперника. Там два завдання було. Там є флюгер – символ стрільця, та музей репресованих. Це – символ незламності нашого духу і витривалості наших міщан, бо це – колишня в'язниця. На квест виділили пів години. Учасники мали карту, ходили, шукали", – сказала Оксана Ленчук.

Розмальовка про Тернопіль і квест вулицями міста: відбулася презентація

Участь у квесті взяли Ольга Маглевич з Києва та Ярослав Осадичій з Херсона.

"Багато таких цікавих пам'яток. Але це треба вибрати одну і правильну, щоби її знайти", –розповіли діти.

Павло Макєєв з Маріуполя сфотографував одну із локацій, яку відгадала його команда. Це – фонтан "Квітка терену".

"Ми спочатку думали, що там у клумбі – терен. Але там і є терен. Ми його також про всяк випадок сфотографували", – говорить учасник квесту Павло Макєєв.

Владислав Гуменюк належить до команди, яка найшвидше сфотографувала всі локації, що були у завданні.

"Деякі запитання ми пройшли без проблем, самі. А деякі дивилися трішки на карту. Але в загальному, то все добре".

За участь у змаганнях кожен учасник квесту отримав книжку "Розмалюй Тернопіль", розповіла керівниця туристично-інформаційного центру міста Ірина Потішна. За її словами, на розмальовку витратили майже 70 тисяч гривень. Це – кошти з бюджету міста і туристично-інформаційного центру. Наразі надрукували 800 примірників.

"Ми розробили цю розмальовку спільно з Єлизаветою Глибченко. Це – авторка проєкту "Color up pease" – розмалюй мир. Вона якраз перетворювала будь-яку картину в розмальовку. І ми вирішили, що можемо ті об'єкти , які вже люди знають з фотографій, перетворити в розмальовку. Це – перша серія тематичних розмальовок про Тернопіль. Стартували з десяти малюнків. Плануємо збільшувати їхню кількість та перекладати, окрім англійської, на польську, німецьку та інші мови", – розповіла Потішна.

Читайте також Біля Тернополя діти організували музичний блокпост

Джерело