10 серпня відбулося підписання Меморанду про взаєморозуміння між благодійною організацією “Благодійний Фонд MOVE UKRAINE” та Калуською міською радою.

Зокрема, згідно з документом донори нададуть допомогу в ремонті приміщення для проживання внутрішньо переміщених осіб, які перебувають в Калуській громаді та не мають куди повертатися, повідомив голова Калуської громади Андрій Найда.

Йдеться про приміщення закладу освіти в одному з сіл Калуської громади, яка найближчим часом не буде використовуватися за призначенням.

Як повідомив «Вікнам» начальник управління комунальної власності Олександр Челядин, благодійний фонд “Move Ukraine” організує і профінансує ремонт приміщення, а для проживання вимушених переселенців його можна буде використовувати під час війни та впродовж півроку після її завершення. Приміщення закладу освіти зможе розмістити 25 вимушених переселенців.

Нагадаємо, до Калуша раніше приїжджали представники угорської благодійної громадської організації “Еталон”. Йшлося про те, що благодійники виділять 4,5 млн гривень, а Калуська громада — ще 0,5 млн гривень співфінансування (проєкт відповідних змін до бюджету вже оприлюднили на сайті міської ради) на реконструкцію одного з корпусів колишньої школи-інтернату під приміщення для проживання вимушених переселенців. Тут буде житло типу гуртожитку, розраховане на проживання 70 осіб. За словами Олександра Челядина, станом на 11 серпня угоду на реалізацію цього проєкту ще не укладено. У разі підтвердження фінансування з боку угорців у приміщеннях комунальної власності Калуської громади будуть створені умови для проживання 95-ти вимушених переселенців.

Окрім того, як повідомив офіційний сайт Калуської міської ради, нашу громаду відвідали представники благодійного фонду «Рокада» — виконавчого партнера Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Мета візиту — обстеження приміщень, які будуть прихистком для переселенців, для їх подальшого забезпечення технікою та обладнанням.

У Калуші благодійний фонд відремонтує приміщення для 25-ти переселенців

Джерело