У Тростянецькій громаді мешканці вирощують овочі з насіння, отриманого від благодійників. Врожаєм планують поділитися з тими, хто у скрутному становищі. На початку повномасштабної війни Тростянецька громада місяць перебувала під російською окупацією.

Згадуючи пережите, місцева мешканка Любов Колодка не стримує сліз. "Там, у самому центрі міста було страшне - вибухи за вибухами. Ночами не спали, стіни ходором ходили. Дуже було трудно", - говорить вона.

За словами директора Агенції місцевого розвитку Тростянецької міської ради Романа Головацького, після звільнення Тростянця життя громади поступово відновлюється. Повернути звичний ритм та бодай частково відновити втрачене, людям допомагають благодійники. Допомогу отримали від агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

У Тростянці на Сумщині вирощують овочі з насіння, отриманого від благодійників

"Громада отримала 30 тонн посівної картоплі, яку ми розподілили між жителями. Також від цього проєкту, але за напрямком овочівництва, ми отримали 27 кг насіння та роздали людям", - розповів він.

Любов Колодка додає, у важкі часи навесні насіння було одним з найбільш дефіцитних товарів. Тож жителі громади отримали якісний насіннєвий матеріал голландської селекції.

Майбутнім врожаєм планують поділитися з тими, хто залишився в скрутному становищі.

Читайте також: Місяць окупації: наслідки вторгнення армії РФ у Тростянець на Сумщині. ФОТОРЕПОРТАЖ

Секретарка Тростянецької міської ради Наталія Ковальова каже, що жителі громади активно господарюють і прагнуть всіляко допомагати фронту.

"Це і продукти, і необхідні військові атрибути. Населення нашої громади також не стоїть осторонь. Люди гуртуються, випікають хліб і пиріжки. Бо солдати далеко від дому і їм цього не вистачає. Діти нашої громади роблять вироби, малюнки", - розповіла вона.

Окремий напрямок - обробіток понад 150 гектарів комунальних земель. За словами Романа Головацького, у найближчій перспективі у громаді планують організувати переробку сільгосппродукції.

Авторка - Катерина Іваненко

Що відомо Тростянець звільнили 26 березня після майже місяця російської окупації. У звільненому Тростянці 30 березня знайшли тіла закатованих мирних мешканців. Загиблими виявилися 55-річний та 53-річний чоловіки. На околиці Тростянця в лісосмузі здетонувала граната на розтяжці. Внаслідок вибуху один чоловік загинув, двоє отримали травми. 7 квітня електромонтери Тростянецької експлуатаційної бригади АТ "Сумиобленерго" підірвалися на протитанковій міні. Один загинув, двоє отримали тяжкі поранення.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело