На всіх ризикованих зонах наступу росіяни не мали ознак завершеного формування масштабного ударного угруповання.

Хотіли взяти нахапцем: Резніков пояснив, чому росіяни прорахувалися у війні проти України

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, не бувши до нього підготовленою. Війська почали наступ, не сформувавши ударних угрупувань.

Про це в інтерв’ю Українській правді розповів міністр оборони України Олексій Резніков.

“Станом на 24 лютого росіянами не було утворено ударних угруповань у повному розумінні військового мистецтва. Це я не сам придумав як цивільна особа, це військові мені пояснили на рівні Генштабу, що ударне угруповання для наступу передбачає певні ознаки: органи управління і органи забезпечення, і госпіталі, і логістичні ланцюжки, і ударні групи, і т.д”, – повідомив він.

Резніков також зазначив, що наслідком цього прорахунку РФ стала деокупація півночі України.

“Власне кажучи, наслідком цього, зокрема стала можливою послідовна деокупація нами Київщини, Чернігівщини та Сумщини. Коли я висувався на Чернігівщину, то я у генерала Ніколюка (командувач ОК “Північ” – ред.) спитав: “Що вас найбільше вразило як військового?”. І він каже, що найбільше вразило, як росіяни порушили свої ж інструкції і правила”, – наголосив очільник Міноборони України.

Більше того, за словами міністра, у росіян виникли великі проблеми з логістикою. За правилами, спочатку артилерія відпрацьовує територію, потім ідуть танки, а потім вже піхота.

Джерело