Рис є одним з найбільш часто вживаних в їжу злаків у всьому світі. 

Білий рис, також відомий як збагачений, є одним із найпопулярніших видів, але, як правило, він має погану репутацію через те, що обробляється, особливо в порівнянні з його більш поживним цільнозерновим двоюрідним братом, коричневим рисом.

Можливо, ви чули, що білий рис називають поганим вуглеводом або джерелом порожніх калорій. Однак чи варто його повністю уникати?

4 ефекти від вживання білого рису, про які мало говорять - дослідження

Рис надає більше енергії

Білий рис є джерелом вуглеводів, які є основним джерелом палива для організму. Крім того, багато сортів білого рису збагачені вітамінами групи B, які також можуть допомогти підтримувати рівень енергії».

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі "Поживні речовини", усі вітаміни групи В, за винятком фолієвої кислоти, беруть участь принаймні в одному (якщо не більше) етапі системи виробництва енергії в клітині. Зважаючи на це, дуже важливо отримувати порцію кожного вітаміну B для поповнення енергії. 

Обережно! Миш'як

За словами дієтологів, у рисі виявлено миш’як, тому, споживаючи рис, ви також можете поглинати і цей елемент.

Незважаючи на те, що в білому рисі менше миш’яку, ніж у коричневому, все одно важливо не зловживати білим. Деякі варіанти з меншим вмістом миш’яку, які варто спробувати, це амарант, кіноа, булгур і фарро.

Також варто читати, звідки "приїхав" рис. Наприклад, білий рис басматі з Індії та Пакистану може містити менше миш’яку, ніж інші види рису.

Зміцнює кістки

Виявляється, споживання білого рису може значно покращити здоров’я кісток.

Ми всі знаємо, що кальцій і вітамін D є важливими поживними речовинами для здоров’я кісток. Але марганець, який їм життєво необхідний, міститься саме в білому рисі.

Прискорює розвиток метаболічного синдрому

Деякі дослідження доводять зв’язок між споживанням білого рису та ризиком розвитку метаболічного синдрому.

Метаболічний синдром — це група станів, за яких підвищується ризик серцевих захворювань, інсульту та діабету 2 типу. Умови включають високий рівень цукру в крові, надлишок жирової прослойки, підвищення артеріального тиску та аномальний рівень холестерину або тригліцеридів.

Дслідження, опубліковане в журналі Heart Asia, показало, що ті, хто споживав найбільше білого рису, на 30% підвищували ризик розвитку метаболічного синдрому.

Тому варто продумати свій раціон і, можливо, замінити білий рис вочами чи іншою крупою.

Читайте також:

 Який симптом, що посилюється ввечері, свідчить про ожиріння печінки

Продукти, які посилюють запах поту, та продукти, які допоможуть позбавитись неприємного запаху тіла

Вживання кофеїну може бути причиною утворення тромбів

Джерело