У Львівському органному залі записали годину української оперної музики. Запис випустять кілька європейських музичних лейблів для закордонних слухачів. Про те, як це було, дізнавалося Суспільне.

Сьогодні, 11 серпня, був останній, четвертий, день запису української оперної музики.

"Дуже мало є професійних записів української оперної музики. Світ мало знає нашу оперну музику. А вона — на рівні зі світовою", — каже диригент Іван Остапович.

У Львівському органному залі записали годину української оперної музики для закордонних слухачів

До запису долучились музиканти Львівського органного залу, Луганської обласної філармонії та прима Зоряна Кушплер.

"Є речі, які плануєш роками, а воно щось ніяк. А тут виник момент, коли я відчула, що я також воїн на своєму полі бою і це є поле мистецтва. І я хочу показати це світу і на найвищому рівні. Чотири дні по чотири години записувати — це шістнадцять годин співу за чотири дні — це непросто, але Бог дає сили", — каже оперна співачка.

У результаті вдалось записати годину української музики.

"Це був здійснений запис і потім він буде тиражований на декількох лейблах європейських. Лейблах класичної музики", — каже Іван Остапович.

Директор Львівського органного залу Тарас Демко каже, такі проєкти необхідні в час війни.

"Дуже важливо, щоб в цей час українська музика продовжувала звучати потужніше і потужніше. Тому що класика — це те, що людину збирає, організовує, повертає трішки до нормальності", — каже Тарас Демко.

За його словами, зараз в Органному залі проходить до 40 концертів на місяць. При цьому публіки більше, ніж зазвичай.

Авторка: Анастасія Поя

Джерело