Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії продовжує свою роботу. Дехто з учасників творчого колективу театру з 24 лютого перебуває у лавах Збройних сил України, інші займаються волонтерською діяльністю, виступають перед переселенцями та військовими, морально та матеріально підтримують колег з театрів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор-художній керівник театру Микола Берсон.

Зі слів Миколи Берсона, від початку повномасштабної війни колектив театру підготував дев'ять нових вистав. Також станом на 11 серпня триває робота над формування репертуару на сезон 2023-2024 років.

Мистецтво у війні. Як Миколаївський театр підтримує дух українського спротиву

"Ми підготували чотири вистави на малій сцені та дві вистави на великій сцені. Зараз у роботі перебуває ще одна музична вистава на велику сцену та дві на малу", — сказав Микола Берсон.

Театр започаткував проєкт "Мистецький марафон", в якому актори та артисти-вокалісти театру виконують українські вірші та пісні. Мета проєкту — морально підтримати та допомогти тим, хто боронить нашу країну, і тим, хто залишається у тилу.

"Щодня на сторінках соцмереж ми публікуємо відеозаписи акторів нашого театру, які читають класичні та сучасні українські вірші, співають знайомі та знакові українські пісні. Лише за останній тиждень (з першого по сьоме серпня — ред.) ми отримали понад 20 тисяч переглядів та сотні вдячних коментарів", — розповів Микола Берсон.

Читайте також: "Киця-захисниця": в Миколаєві створили патріотичний мурал

У червні 2022 року Миколаївський театр брав участь у ХІV Міжнародному театральному фестивалі "Мельпомена Таврії". Традиційно майже чверть століття він проводився у Херсоні. А цього року відбувся онлайн. Миколаївські артисти представили свою прем'єру "Кар'єра за прізвищем" за п'єсою Миколи Куліша "Мина Мазайло".

"Наразі прокат репертуару неможливий та ми віримо у нашій Збройні сили та сподіваємось на те, що зможемо якнайшвидше зустрітися із нашими улюбленими глядачами, за якими ми дуже сумуємо", — каже народний артист України Микола Берсон.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело