Епідемічна ситуація з COVID-19 в Одеській області після п'яти місяців знову ускладнилась. За рівнем захворюваності регіон за останній тиждень посідає друге місце в Україні після Чернівецької області. Про це Суспільному повідомив в.о. генерального директора ДУ "Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Віталій Гончаров.

Кількість хворих росте, найбільше виявляють "Омікрон"

За словами Віталія Гончарова, рівень захворюваності за останній тиждень зріс на 40%. Якщо попереднього тижня на Одещині реєстрували 223 випадки хворих, то нині таких вже 313.

"Що стосується летальності, за останній тиждень по країні зареєстровано взагалі 16 випадків, з них два — в Одеській області. У цьому сумному рейтингу наш регіон посідає третє місце в країні. Побільшало випадків захворюваності серед медичних працівників. Така тенденція в нас спостерігається на рівні держави, тижневий приріст захворюваності серед медиків складає 36%, в нашій області — 30%. Якщо характеризувати захворюваність по адміністративних регіонах, вона найвища у південних регіонах області — Ізмаїл, Болград, Рені та Одеса", — пояснив очільник центру контролю хвороб.

Кількість хворих росте, але спалаху не буде: яка ситуація з COVID-19 на Одещині

Також він додав, що ріст захворюваності відбувається у всіх вікових групах. Найбільш інтенсивно — серед людей 30-49 років. Найбільше циркулює нині штам "Омікрон". Свого часу саме різновиди цього штаму, який за симптомами схожий на застуду, спричинили стрибок захворюваності. Пацієнтів у тяжкому стані, яким потрібна штучна вентиляція легенів, немає.

Є тенденція до зростання захворюваності, але спалаху не очікують

Медики прогнозують ускладнення епідситуації та зростання захворюваності, але не спалах. Виникла така тенденція, за словами Віталія Гончарова, через циркуляцію людей в країні.

"Велика кількість осіб у нас повертається як з інших регіонів України, так і з інших країн. Також лікувальні заклади та лабораторії проводять достатню кількість лабораторних досліджень, тому виявляємість хвороб висока. В нас є чіткі дані щодо кількості хворих. Я вважаю, що тенденція до збільшення захворюваності буде триматися, ріст захворюваності з початком епідемічного сезону з ГРВІ також буде триматися. З початком осінньо-зимового періоду ми прогнозуємо ріст захворюваності", — пояснив очільник центру контролю хвороб.

Разом з тим, за словами Віталія Гончарова, лікувально-профілактична система Одещини підготовлена до такого розвитку подій:

"Чітко вирішено маршрут пацієнта, чітко визначені заклади, куди будуть шпиталізувати хворих, підготовлено ліки, тестери та відповідні фахівці, які пройшли підготовку щодо лікування. У закладах охорони здоров'я є швидкі тести, щоденно проводиться 300-400 тестувань, що значною мірою пришвидшує встановлення діагнозу і запобігає подальшому поширенню інфекції".

Вакцинація четвертою дозою

Гончаров зазначив, що вакцини в регіоні достатньо, в тому числі для четвертого щеплення.

"Щеплення не захищає нас на 100% від захворюваності, бо статистика свідчить, що 15% з позитивним результатом тестування це ті, які отримали хоча б одну дозу щеплення. Але це гарантує уникнення важкого перебігу захворювання, летальності. Тому щеплюватися необхідно. На сьогодні національна технічна група експертів з питань імунізації рекомендувала МОЗ проводити вже четверту бустерну дозу вакцини від коронавірусу окремим категоріям населення. Експерти рекомендують проводити четверте щеплення працівникам критичної інфраструктури, медичним працівникам та людям які мають важкі супутні захворювання, такі як астма чи серцево-судинна недостатність", — розповів Віталій Гончаров.

Читайте також "Будемо мати зростання захворюваності ближче до осені": де зробити щеплення проти COVID-19 в Одесі На Одещині за тиждень виявили понад 300 випадків захворювання на COVID-19 Одеський центр невідкладної допомоги отримав п'ять машин

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело