Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що необхідно якнайшвидше визнати Росію державою-спонсоркою тероризму, оскільки з 24 лютого росіяни вчинили всі перелічені у Римському статуті злочини.

Про це Кулеба написав у колонці для РБК-Україна.

"Тероризм – це дійсно друге ім’я сучасної Росії, тому визнання її державою-спонсором тероризму буде лише юридичною фіксацією реальності. На практиці це означатиме запровадження додаткових санкцій як з боку США, так і з боку інших країн, ще глибшу міжнародну ізоляцію російського режиму та повне руйнування залишків репутації Росії на багато десятиріч", - пише Кулеба.

Кулеба розповів, чим для Росії обернеться її визнання спонсоркою тероризму

За словами міністра, протягом багатьох років Росія використовувала "боротьбу з тероризмом" для маніпуляцій і причин взаємодії з нею інших країн. Таким чином РФ відбілила свою репутацію у Європі та США після нападу в 2008 році на Грузію та в 2014 році – на Україну.

"Росія нав’язувала міф про свою нібито конструктивну роль у протидії тероризму для виправдання власних воєн, починаючи з Чечні та завершуючи Сирією. Хоча жодна з них не була справедливою чи виправданою, російські чиновники та дипломати всюди розповідали, що вони нібито борються з тероризмом. Внесення Росії в список держав-спонсорів тероризму назавжди зруйнує цей міф. Росія є джерелом тероризму, а не борцем із ним", - наголосив Кулеба.

Міністр зазначив, що терористичний режим Путіна загрожує не лише Україні, а й усій Європі та світу.

"Путін давно довів, що кордони для нього не мають значення, а ворогом проголосив увесь демократичний світ. Він буде з посиленою енергією експортувати російський тероризм далеко за межі України, якщо не зупинити його зараз", - сказав він.

Кулеба наголосив, що російський тероризм поширюється не лише у самій Росії, а і за її межами.

"Всередині країни Кремль використовує державний терор як інструмент знищення політичних опонентів, журналістів та правозахисників, етнічних, релігійних, сексуальних меншин... В Україні це воєнний тероризм, використання терористичних тактик залякування в ході агресивної війни. У міжнародному вимірі, російські приватні військові компанії та кілери залякують суспільства інших країн", - пише міністр.

Українські дипломати працюють над тим, щоб Росія була визнана державою-спонсором тероризму США, а також терористичною державою на рівні європейських держав та міжнародних організацій.

"Ми переконуємо партнерів, що такий крок – у їхніх власних інтересах. Путін давно довів, що кордони для нього не мають значення, а ворогом проголосив увесь демократичний світ. Він буде з посиленою енергією експортувати російський тероризм далеко за межі України, якщо не зупинити його зараз", - написав Кулеба.

Нагадаємо, одразу в кількох країнах - Естонії, Фінляндії, Грузії - на рівні урядів чи окремих партій лунають заклики припинити видавати візи росіянам.

Читайте також:

"Злетіли в повітря крилаті ракети і літаки": військовий експерт про втрати росіян на аеродромі "Саки"

Хотіли взяти нахапцем: Резніков пояснив, чому росіяни прорахувалися у війні проти України

Резніков пояснив, де залучений мільйон мобілізованих військових

Джерело