На Черкащині помітна тенденція до зростання кількості хворих на коронавірус, розповів під час брифінгу головний санітарний лікар області Володимир Папач.

Повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко.

За словами Володимира Папача, нині на Черкащині, як і в Україні, циркулює переважно штам "Дельта" та деякі підвиди штаму "Омікрон". Із початку пандемії COVID-19, а саме з березня 2020 року, на Черкащині коронавірусом захворіли 179 032 людини, померли 3 136.

На Черкащині очікують нову хвилю коронавірусу Хто хворів і який показник смертності

Упродовж 7 місяців 2022 року в області зареєстрували 49 352 випадки захворювання на COVID-19, зазначив Володимир Папач. Це на 15 відсотків перевищує показник за аналогічний період минулого (2021 - ред.) року. Разом із тим, померли 446 людей, що вдвічі менше від аналогічного показника за минулий рік.

"Тобто бачимо, що показник захворюваності на Черкащині більший за загальнодержавний, із рівнем смертності ж — навпаки. Показник летальності складає 1,8 відсотка. Для порівняння, середньодержавний показник — 2,2 відсотка. Тому можемо говорити про те, що у нас в області на належному рівні діагностика та своєчасно і якісно надають допомогу хворим", — зазначив медик.

Найбільше випадків захворювань, з його слів, реєстрували у віковій категорії від 40 до 59 років, а найбільше померлих у віковій групі від 60 до 79.

"Вочевидь, це пов'язано з тим, що ці люди переважно знаходяться у групі ризику та мають супутні захворювання", — медик.

Переважна кількість померлих, додав він — невакциновані. 41 відсоток захворілих — чоловіки, решта — жінки.

"З початку розвитку пандемії зареєстрували 13 спалахів — групових захворювань, із кількістю 5 і більше людей. Найбільші з них — серед працівників птахофабрики, психоневрологічного інтернату та відділення одного з операторів мобільного зв'язку. Ці всі випадки реєстрували торік. У поточному році групових захворювань в області не було", — розповів медик.

Очікують збільшення кількості хворих

Розвиток пандемії в області має сезонний характер, із підйомами восени і навесні, пояснив Володимир Папач. Останній такий підйом реєстрували у лютому поточного року.

"За останній тиждень (із 1 по 7 серпня, — ред.) зареєстрували 73 випадки захворювань. У порівнянні із минулим тижнем бачимо ріст на 74 відсотки. Тобто можемо говорити, що у нас намітилася тенденція до підвищення захворюваності, яка, за пронозами, у вересні інтенсивнішою. Не в останню чергу це пов'язано зим, що у нас в області понад сто тисяч переселенців. Крім того, ми очікуємо початок нового навчального року, ще невідомо в якому форматі, але все ж. Зрозуміло, що з настанням осінньо-зимового періоду збільшується кількість контактів між людьми у закритих при мішенях. А це умови для розвитку епідпроцесу", — пояснив медик.

Нещодавно у Чернівецькій області виявили найновіший штам "Омікрону", який на 50 відсотків швидше розповсюджується, додав Володимир Папач. Жителям Черкащини він радить вчасно вакцинуватися та дотримуватися рекомендацій медиків.

Що відомо Вперше в Україні новий штам Омікрону зафіксували у Чернівецькій області в кінці червня. Він на 50% швидше поширюється, тому, за словами Гопко, цим може бути пояснена різка зміна захворюваності та госпіталізації. Підтип BA.5 штаму «Омікрон» вперше виявили у Південній Африці у зразку, відібраному 25 лютого 2022 року. У травні цього року у Європейському центрі контролю та профілактики захворювань назвали підтипи ВА.4 та ВА.5 "такими, що викликають занепокоєння".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також У Черкасах планують створити кімнату для реабілітації поранених військових Черкаського хірурга нагородили Орденом Святого Пантелеймона

Джерело