Через гідравлічні випробування мереж, які проводить ТЕЦ, без гарячого водопостачання у Черкасах 142 будинки. Тільки так можна знайти "слабкі місця" і надійно підготуватися до роботи в опалювальний період, розповів Суспільному заступник директора з теплопостачання та збуту Микола Кушнір.

Без гарячої води 142 будинки: коли планують завершити гідровипробування у Черкасах

Нині бригада Черкаської ТЕЦ працює по вулиці Самійла Кішки в мікрорайоні "Хімселище". Старший майстер Костянтин Пунов розповів: аби виявити де саме стався порив, робітники застосовують метод шурфування – риють глибокі поперечні траншеї:

"Обираємо місце, де, скоріш за все, може бути порив. Це може бути нерухома опора в землі на трубах чи п-подібний компенсатор. Це місця підвищеного ризику".

Робітники ретельно перевіряють труби. Чи є порив визначають по температурі води, пояснив слюсар Віталій Руденко.

"Температура води у прямій градусів 50-60, а у зворотній – 20-30, вже відчувається різниця", – зазначив чоловік.

Коли знаходять порив, починають ремонтувати. На це може піти два-три дні, зазначив Костянтин Пунов, тому прилеглі будинки поки що без гарячої води.

Зі слів мешканця одного із будинків Олександра Попова, до відсутності води звикли, бо її немає систематично:

"Річ у тім, що ми, мабуть, перші на лінії, а всі ці комунікації старі і коли йде тиск, стаються пориви".

Черкащанка Галина Іващенко зазначила: різниці між наявністю та відсутністю гарячої води не відчуває:

"Що води немає, що є. Вона не гаряча, а ледь тепленька. Ми дзвонимо і в ТЕЦ, і в «Нову Якість» – перевіряють і все, а води гарячої так і немає. От я на першому поверсі, мені треба пів години спускати воду, а лічильник рахує ж".

Місяць без гарячої води пані Єлизавета. За словами жінки, до незручностей вона пристосувалася.

"Гріємо у каструлі на плиті та й усе. І миємося, і посуд миємо так. Жити можна. Ці комунікації закладали ще в радянські часи, труби старі, що ж поробиш", – зазначила вона.

За словами заступника директора Черкаської ТЕЦ Миколи Кушніра, ліквідувати пориви намагаються протягом двох тижнів, але в разі виявлення значних пошкоджень це може тривати довше.

Випробування основної частини магістральних мереж вже провели, пояснив він. Наразі завершують третій етап:

"За час проведення гідравлічних випробувань виявили 60 місць пошкоджень теплових мереж. Наразі є ще чотири невідремонтованих. Завершуємо випробування у районі «Д» по вулиці Кобзарській. Після цього лишається четвертий етап, це мережі мікрорайону «Митниця».".

За словами Миколи Кушніра, повністю завершити гідравлічні випробування планують до 15 вересня.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Знаходять памперси, посуд і буряки: черкасців просять не викидати непотріб у каналізацію Вибух газу у черкаській багатоповерхівці: одну людину ушпиталили У "Черкасиводоканалі" розповіли, як передати показники онлайн

Джерело