Обгортки від їжі та напоїв, пластикові стаканчики та пляшки, кинуті кимось на березі Соколовського кар'єру, житомирянка Алла Опанасюк 12 років поспіль під час купального сезону збирає щодня.

"Почалося все 12 років тому, – каже Алла Опанасюк. – Одного липневого ранку, коли моя донька – тоді ще студентка університету приїхала на канікули і запропонувала піти покупатися на кар'єр. Ми пішли. Отримали велике задоволення від води. Але мене обурили великі купи сміття, які там лежали. Вони лежали скрізь: на кожній полянці, під кожним деревом, під кожним кущем. Мене це дуже обурило. І донька мені тоді сказала, якщо я хочу щось змінити в цьому житті, то потрібно починати з себе. І відтоді все почалося".

12 років тому щодня жінка виносила від 10 до 12 пакетів сміття.

Житомирянка 12 років поспіль під час купального сезону щодня прибирає узбережжя кар'єру з власної волі

"Пляшки я утрамбовувала ногами, щоб якомога більшу кількість їх забрати, – каже Алла Опанасюк. – Я йшла перебіжками. Віднесу на метрів 20 п'ять пакетів, повертаюся за рештою. І ви знаєте, протягом цих 12 років я бачила, як змінюється свідомість людей. З роками сміття ставало все менше і менше. Якщо на початку було 10 пакетів, то потім пакетів шість. Нині щодня – один пакет. А після вихідних – два-три пакети максимум".

Алла Опанасюк підрахувала: щоранку, збираючи сміття на берегах кар'єру, долає 1 300 метрів.

"Це в одну сторону. І в інший бік – 1 300 метрів. Коли у мене немає сміття по дорозі, тоді я заглиблююся туди далі. І дотримуюся свого девізу – "Ні дня без пакету сміття", – каже Алла Опанасюк.

10 серпня жінка назбирала неповних чотири пакети. Викидає сміття у баки, що стоять неподалік від водойми.

"Сюди я його викидаю, – каже і показує Алла Опанасюк. – І за це я дякую одній людині, яка бачила, що я збираю сміття і якось запитала у мене: "Я бачу, що Ви збираєте сміття. Це Ви робите з власної волі?". Я відповіла, що так. Додала, що у мене виник невеликий конфлікт із сусідами, адже раніше я збирала усе сміття біля паркану, а вони його вивозили. І після нашої розмови з'явилися ці баки. І ось вже другий рік поспіль в літній період ці смітники тут стоять, і я маю можливість викидати сміття сюди. І я думаю, що завдяки оцій моїй невеликій праці, моїм невеликим зусиллям, я вірю, що цей світ стає добрішим".

Читайте також Близько двохсот людей долучилися до акції "Чистий день" у Житомирі. У Житомирі на внутрішньому дворику обласного краєзнавчого музею вирішили створити рекреаційну зону.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело