Постачання російської нафти через Україну нафтопроводом «Дружба» відновилося до Словаччини, завтра сировина прибуде до Угорщини. Про це повідомили російському «Інтерфаксу» в компанії Slovnaft.

«Нафта вже знову надходить до Словаччини нафтопроводом «Дружба», а в Угорщину очікується відновлення поставок протягом завтрашнього дня (11 серпня – Ред.). Технічну проблему, яка викликала затримку, вирішили оперативні дії MOL і Slovnaft: компанія перерахувала транзитний збір на оплату використання української ділянки, і українці, вірні своїй обіцянці, розпочали транспортування сирої нафти південною ділянкою трубопроводу», – зазначив представник компанії.

«MOL і Slovnaft відразу ж ініціювали переговори з українцями та росіянами після припинення поставок нафти і вказали, що візьмуть на себе зобов'язання щодо оплати тарифних зборів. З цього приводу було досягнуто швидку домовленість, тому транспортування трубопроводом «Дружба», який постачає Угорщину та Словаччину, знову працює без перебоїв», – йдеться у повідомленні.

Транзит російської нафти через Україну на Захід відновлено – ЗМІ

Південна гілка «Дружби» постачала нафту до Угорщини, Чехії та Словаччини. При цьому транзит через Білорусь у напрямку Польщі та Німеччини триває.  

Також південні країни Європи потайки проводять рекордні закупівлі російської нафти, порушуючи антиросійські санкції Заходу.

Джерело