Волонтери громадської організації «Захист – об’єднання волонтерів» збирають гроші на позашляховик та реанімобіль для українських захисників на передовій. Про це розповіла голова організації Катерина Луцик. За її словами, з початку повномасштабної війни 35 автомобілів волонтери купили та відвезли військовим.

Авто купують за кордоном, в Україні їх ремонтують, фарбують та відвозять на фронт. Про потребу військових в авто на передовій та як вони туди потрапляють – дізнавалося Суспільне.

Куплену для військових машину фарбує волонтер Богдан Мельник. Каже, використовує для цього маскувальну матову фарбу кольору хакі.

Хмельницькі волонтери збирають кошти на реанімобіль та джип для військових

«Має зливатися з кущами, де вона буде працювати. Я не навчався на фарбувальника – взяв фарбу і пофарбував. Бачу он з буса, якого купував у Норвегії, залишилася перемичка-сітка, то з її допомогою нашвидкуруч вийшли такі от «розводи», як на захисній формі», - розповідає чоловік.

Богдан фарбує авто безкоштовно, таким чином долучається до допомоги армії.

«Ми допомагаємо, купуємо так само і готуємо машину на «нуль». Бо це я можу робити, я вважаю, що це мій найменший внесок в цю перемогу. В мене основна професія – це бути художником, але я займаюся машинами», - говорить Богдан Мельник.

За словами координатора об’єднання волонтерів «Захист» Олександра Бауріна, військові звертаються із запитом на авто, волонтери збирають гроші, купують його та відвозять на фронт.

«Приглядаємо автомобіль на польських, німецьких сайтах. Оформляємо всі виїзди і вирушаємо в дорогу. Приганяємо автомобіль в Хмельницький, заганяємо його на СТО, перевіряємо його технічний стан - якщо потрібно, ми його ремонтуємо, доукомплектовуємо, завантажуємо різною провізією, яку ще хлопці там потребують, і веземо на фронт», - говорить Олександр Баурін.

Зараз волонтери збирають гроші на позашляховик та реанімобіль для українських захисників на передовій, розповідає голова громадської організації «Захист – об’єднання волонтерів» Катерина Луцик. Волонтерка каже: збирають потрібну суму зараз довше, ніж на початку повномасштабної війни. До прикладу, про збір коштів на позашляховик оголосили місяць тому. На сьогодні зібрали тисячу доларів з потрібних п’яти.

«Хочу сказати, що спочатку це було набагато легше і ми збирали, дійсно, набагато швидше. Наш рекорд, напевно, був це 3 чи 4 дні, ми зібрали суму на машину. На дві тоді збирали. 10 тисяч ми зібрали, буквально, за 3-4 дні. Зараз це набагато важче. В середньому, якщо говорити про позашляховик, він коштує біля 5 тисяч доларів. Реанімобіль, в середньому, десь стартує від 10-ти тисяч євро, і це без обладнання», - розповідає Катерина Луцик.

Олександр Баурін додає, наразі є різні можливості, придбати можна все, що завгодно, але нема, дійсно нема на це коштів.

«Автомобілі дійсно потрібні армії, бо, що таке автомобіль. Це не просто бойова одиниця, це – евакуаційна одиниця. Якщо починається обстріл, потрібний швидкий джип», - говорить Олександр Баурін.

За словами Катерини Луцик, з початку повномасштабної війни волонтери передали 35 авто для військових. Крайнім разом відправили на фронт реанімобіль, який укомплектували всім необхідним.

«Нам передали його наші ірландські друзі, українці, які в Ірландії, але вона була повністю порожня, там не було апаратури, тому усією апаратурою ми укомплектовували самостійно», - каже волонтерка.

Авто, яке зараз фарбують, найближчими днями також відправлять військовим для виконання бойових завдань.

Читайте також Комунальники з Хмельницького відновлюють будинки Чернігова У Хмельницькому волонтери обладнують в старій котельні реабілітаційний центр для поранених тварин З автоматами, "Джавелінами" й ручним гранатометом: на Хмельниччині дитячий блокпост збирає гроші для ЗСУ

Читайте нас у Telegram Viber та Instagram

Джерело