Україна отримала 8,5 тисяч тонн медичної гуманітарної допомоги на загальну суму більше ніж 12 млрд грн за період від початку активної фази збройної агресії Росії.

Нас підтримали і продовжують це робити понад 60 міжнародних і благодійних організацій, медичних закладів, іноземних та вітчизняних компаній, а також уряди різних держав. Географія – 35 країн 

Як повідомляє МОЗ, уся гуманітарна допомога розподіляється за пріоритетністю. Найперше – для закриття  потреб медичних закладів, що знаходяться в зоні бойових дій та поблизу, а також тих, що займаються лікуванням поранених.

Під час війни Україна отримала 8,5 тисяч тонн медичної гуманітарної допомоги від 35 країн

Також перевагу мають заклади регіонів із великою кількістю внутрішньо переміщених осіб.

Гуманітарну допомогу розвантажують на складах поблизу державного кордону, там її обліковують, а потім розподіляють та доставляють до регіонів, ураховуючи пріоритетність.

Збір медичних потреб, облік залишків на регіональних складах та в закладах охорони здоров'я, а також розподіли медичної гуманітарної допомоги відбуваються через інформаційно-аналітичну систему MedData, що забезпечує контрольованість і прозорість процесу.

Нагадаємо, у Львові українські лікарі разом із британськими колегами врятували пацієнта від ампутації, пересадивши йому зі стегна на гомілку "клапоть" тканин розміром в 15 см.

Читайте також:

В Україні активізувалися небезпечні кліщі: як та коли проявляється хвороба Лайма (фото)

У Львові народилася дівчинка вагою понад 5 кілограмів: фото

У Львові шестирічній дівчинці сформували штучний стравохід і невдовзі вона зможе самостійно їсти (фото)

Джерело