Від початку повномасштабної війни у Полтаві ціни на оренду житла зросли майже удвічі. Це пов’язано з підвищеним попитом, говорить рієлторка Олена Юрченко.

Жителька Харківщини Альона Квакіна разом з трьома доньками переїхала у Полтаву майже п’ять місяців тому. Винаймають частину будинку.

"Зараз ми проживаємо в приватному секторі за 10 тисяч гривень і комунальні послуги (окремо сплачуємо – ред.). Якщо підрахувати все, то до 13 тисяч. Для нас дорого. Це добре, що чоловік працює поки і є змога заплатити таку суму, але з чотирма дітьми, я не працюю, сума завелика для нас", — каже жителька Харківщини Альона Квакіна.

У Полтаві майже вдвічі зросла ціна на оренду житла

Вартість оренди житла у Полтаві від початку повномасштабного вторгнення зросла приблизно у два рази. До 24 лютого середня ціна оренди однокімнатної квартири була від 3,5 до 10 тисяч гривень. Нині ж – до 15 тисяч гривень. Пропорційно зросли ціни і на двокімнатні квартири. А помешкання у приватному секторі тепер можна орендувати щонайменше за 5 тисяч гривень проти 3 тисяч, які були до 24 лютого, розповіла рієлторка Олена Юрченко.

" Є попит, є пропозиція. В першу чергу ціна зросла, бо люди приїздили в паніці, їм не було, де жити. В садочки, школи не всі готові були їхати із дітками чи тваринами. Деяким немає куди повертатися, тому вони тут постійно винаймають житло, шукають роботу. Записуються тут в садочки, в школи", — каже рієлторка Олена Юрченко.

За словами Олени Юрченко, за день до неї надходить до 20 звернень щодо пошуку житла, а до повномасштабної війни їх було близько пів десятка. Це переважно переселенці, зокрема, з Харківщини, Донеччини та Луганщини. Поки, говорить рієлторка, суми оренди лишатимуться стабільними.

"Ми не можемо прогнозувати, тому що ми не знаємо, що буде завтра. Якщо війна скінчиться,і людям буде куди повертатися, то, звісно, у нас попит спаде, у нас не буде нових людей, нових переселенців. На сьогодні у нас ситуація критична. Людей дуже багато, Донбас знову евакуюють (жителів Донеччини – ред.)", — говорить рієлторка.

За словами речника начальника ОВА Максима Ковальова, нині у Полтавській громаді зареєстрували понад 54 тисячі переселенців, а в області – 195 тисяч.

Що відомо: 2 серпня на Донеччині розпочалася обов’язкова евакуація населення. Пов’язана вона, зокрема, із неможливістю забезпечити опалювальний сезон в області. Як повідомляла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, що люди можуть відмовитись від евакуації у письмовому вигляді. За словами Верещук, загалом із Донеччини планують евакуювати майже 200 тисяч людей, з них 52 тисячі дітей. Окрім Полтавщини, серед областей, куди вивозитимуть переселенців, зокрема, Тернопільська, Рівненська та Хмельницька.

Джерело