За ініціативою "Варення для ЗСУ" господарі й господині вже заготовили понад 300 банок консервації

Ягоди, фрукти, овочі, а також цукор, банки та кришки. Жителі Полтавської громади несуть усе, що можна закрутити й передати військовим.

"Передають люди те, що в них росте на городі. Ягоди - значить ягоди, огірки - значить огірки. Помідори, кабачки - все це закривається, і ми вже його передамо. Тобто, воно ще не встигло остигнути, як приїжджають солдати із передової. Вчора у нас була 92 бригада. Машини, хто проїжджає повз Полтаву, ми обов’язково передаємо їм щось домашнє, щось, що може зберігатися", - розповідає голова волонтерського центру Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександр Горай.

Варення для ЗСУ: як полтавські волонтери підгодовують смаколиками українських захисників (Відео)

"Сьогодні я закриватиму йошту. Вчора приїжджала з міста волонтер Алла, яка допомогла зібрати. Син увечері її перемолов на м’ясорубку. Додали цукру - і вийшла ось такий однорідний джем. Сьогодні закриємо. А ще ввечері ось цю аличу зірвала, трішки під кришкою протомила. Я відберу кісточки, додам цукру, і буде варення аличеве. Дещо я можу сама зробити, а дещо я сьогодні шукатиму хто зможе закрити", - каже координаторка проєкту "Варення для ЗСУ" Людмила Теймуразян.

До приготування долучають виключно перевірених людей.

"Це дуже серйозна річ - приготування їжі для військових, тому що якщо ця їжа, ця консервація піде від нашого волонтерського центру, то ми маємо гарантувати безпеку", - пояснює пані Людмила.

За місяць активної роботи господині зібрали найрізноманітніший асортимент солоної та солодкої продукції на будь-який смак.

"Оце ось алича, яку ми бачили на газовій плиті. Це просто ціла закрита, компотом. Кабачки, ось це огірочки передали мариновані. Варення різноманітне. Ось це з тої ж йошти, яка зараз у нас на плиті", - демонструє волонтерка.

Полтавські смаколики нині куштують від сходу й до півдня України.

"Географія - це Донбас і скрізь, де ведуться бойові дії", - зазначає голова волонтерського центру Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександр Горай.

Передаючи кожну партію консервації, волонтери почали залишати військовим ще й слова підтримки.

"Такі наліпки виготовила сусідка зі своїм сином. "Мужні та відважні воїни", "Ви сила і міць нашої країни". Тому ми думаємо, що коли такі баночки з такими наклейками попадуть на передову, - це морально підтримає. Буде і смаколик, і два в одному, - й морально підтримає наших захисників", - вважає жінка.

За ініціативою "Варення для ЗСУ" господарі й господині вже заготовили понад 300 банок консервації і зупинятися на цьому не планують.

Анна Морозова, Богдан Проскуров. Полтава, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.

ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Джерело