Українські художники відмовляються від російських матеріалів для творчості та контенту країни-агресора. Вони записують відеозвернення та заохочують не купувати російське інших, висловлюючи таким чином власну громадянську позицію. А також шукають альтернативу серед вітчизняних та закордонних виробників.

Олена Моргун – абітурієнтка. Планує здобувати художню освіту. Дівчина закінчила мистецьку школу Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. С. Крушельницької. Каже, раніше малювала російськими фарбами, бо вони дешевші.

З початком повномасштабної війни Олена вирішила повністю відмовитися від художніх матеріалів країни-агресора.

Художники відмовляються від матеріалів для творчості російського виробництва

"Я познайомилась із багатьма абітурієнтами, які вступають цього року. У чаті, де я з ними списалася й помітила, що дуже багато людей відмовляються від російських фарб. Я зрозуміла, що я не одна, нас багато".

Олена каже, художники створили всеукраїнський чат, де обговорюють, як можна замінити російську продукцію. У цьому чаті й Марта та Аліна з Тернополя.

"Я хочу сказати, що проти Росії можна боротися багатьма способами. Я, до прикладу, відмовилася від російської фарби і від російських кольорових олівців", – каже Марта.

"А я відмовилася використовувати російські канали на Ютубі для малювання", – розповіла Аліна.

Підтримала акцію й художниця Юля з Хмельницького.

"Вже 5 місяців від початку повномасштабної війни я відмовилась від російського контенту і російської продукції. Звісно, мені потрібно, щоб матеріали для роботи були якісні, але й щоб вони не підтримували ворога. Це найменше, що я можу зробити для своєї країни, але це важливо для нашої перемоги".

Від фарб російського виробництва відмовилася також Ліза.

"Я зі Львова. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну я повністю відмовилась від російської продукції, в тому числі й від фарб, які виготовлені в Росії".

Олена Моргун каже, часто російські бренди маскуються під іноземною алітерацією.

"Це все треба дивитися, шукати, перевіряти, щоб бути впевненим в тому, що ти не спонсоруєш окупантів. Тому, купуючи акварельні фарби, я вибрала нідерландські. Вони дорогі, але якісні. Ми проти спонсорства агресії. Ми відмовляємося від купівлі російських фарб для того, щоб не спонсорувати ворога".

Крім цього, за словами дівчини, є українські відповідники, не гіршої якості. Коштують вони приблизно так само. Така ж думка у власника крамниці художніх матеріалів Ігоря Мочули.

"Мені дуже шкода, що той завод світовий, залишився в Росії. Не знаю, що ті росіяни думають, що в голові в них, що вони наробили взагалі".

Тернопільський художник Рустам Давлетов займається живописом майже 10 років. Він відмовився від купівлі не лише російських, а й білоруських матеріалів для творчості.

"У нас в Україні вже досить розвинутий ринок художніх матеріалів. Критичної ситуації немає. Тобто нема такого, що ми залишилися без нічого. Альтернатива є – краща, гірша, але є. Тобто, є з чого вибирати".

Читайте також Монета, ескіз якої створив художник з Тернопільщини, перемогла на всеукраїнському конкурсі У музеї на Тернопільщині дівчина розмалювала піч Робили новорічні ялинки, тепер – військову амуніцію: історія підприємства з Тернопільщини

Джерело